Zihinsel Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Artırın

Cumartesi, Ocak 6, 2018, 22:03
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Her gün, hakem incelemesinden geçmiş ortalama 6.800 makale yayımlanıyor. Bu miktar sizi korkutmasın. Sizin için ufak işleri biz hallediyoruz. İşte makalelerden, araştırma enstitülerinden ve dünyanın dört bir yanından derlediğimiz bir sağlık demeti:

Biraz yumurta yiyin

Kahvaltıda yumurta yemeye bayılanlardan mısınız? Harika. American Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir araştırmaya göre, tüketilen yumurta miktarı arttıkça, kişilerin bilişsel fonksiyon testlerindeki performansları da artıyor. Beyniniz için yumurta yiyin.

Kuşları izleyin

Pencereden dışarıya bakın. Exeter Üniversitesi bilim insanlarına göre, gözünüze çarpan kuş sayısı ne kadar çoksa, depresyon, anksiyete ve stres de o kadar azalıyor. Doğanın gücünü küçümsemeyin. Benzer etkilere çiçekler, ağaçlar vs de dahil.

Harekete geçin

Yetişkinlik döneminde yaptığınız egzersizler, ilerleyen yıllarda felce bağlı zararların onarılması konusunda beyninize yardımcı olabiliyor.

Diyabetin çözümü açlık mı?

University of Southern California araştırmacılarına göre döngüsel açlık içeren sıkı diyetler, diyabeti tersine çevirebilir: Diyabet hastası fareler, haftanın 4 günü açlık diyetine alındığında, pankreaslarında bulunan beta hücreleri tekrar insülin üretmeye başlamış. Buna bağlı olarak kan şekerleri daha dengeli hale gelirken, insülin dirençlerinde de azalma gözlemlenmiş. Fakat siz bunu sakın denemeyin. Çünkü araştırmalar henüz insanlar üzerinde yapılmış değil.

 

KAYNAK :

Men’s Health Türkiye

Yorum Yaz


.