Zayıflatan yaz meyveleri

Çarşamba, Mayıs 31, 2017, 21:18
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yaz meyveleri hem zengin içerikleri hem de serinletici özellikleri ile sofraların vazgeçilmezi. Yüksek lif oranları ile bağırsakları çalıştıran ve sindirim sistemini düzenleyen bu meyveler sizi tok tutarak zayıflamanıza da destek oluyor. İşte zayıflatan yaz meyveleri…

Yeşil erik

Yeşil erik sindirim sistemini düzenleyen ve tok tutan bir meyve. Kansızlığa iyi gelen yeşil erik aynı zamanda düşük kalorisi ile yaz aylarının gözde meyveleri arasında. Günde bir avuç yeşil erik tüketebilirsiniz.

Çilek

C vitamini ve antioksidan maddeler açısından zengin olan çilek, yağ yakan bazı maddeler de içeriyor. Bol lifli yapısı ve düşük kalorisi ile çilek yaz aylarının en sevilen meyveleri arasına girmeyi başarıyor.

Şeftali

Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştıran şeftali, düşük kalorisi ile de yaz aylarının aranan meyveleri arasında. Şeftali aynı zamanda lifli yapısı ile sindirime de yardımcı.

Mürdüm eriği

Potasyum açısından zengin olan mürdüm eriği, zayıflatan maddeler içeriyor. Mürdüm eriği ayrıca kurutulmuş halde de tüketiliyor.

Yaban mersini

Zayıflatan minerallere sahip olan yaban mersini besleyici meyveler arasında bulunuyor. Antioksidan zengini olan yaban mersini, düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı oluyor.

Karpuz

Lif oranı en yüksek meyvelerden olan karpuz, yaz aylarının sofralardan eksik olmayan meyvelerinin başında geliyor. Su oranı en yüksek meyveler arasında olan karpuz, susuzluk ihtiyacını gidermesinin yanında lifli yapısı ile sindirimi hızlandırıyor.

Kayısı

Demir ve potasyum açısından zengin olan kayısı, lifli yapısı ile sindirim sistemini güçlendirerek bağırsakları rahatlatıyor ve vücutta istenmeyen maddelerin kolayca atılmasını sağlıyor.

Mango

Yağ yakıcı özelliği bulunan mango, düşük kalorisi ile de tercih sebebi. Yaz aylarında serinletici etkisi ile tüketilmesi önerilen mango, bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminlere de sahip.

Kavun

Sindirim sistemine oldukça fayda sağlayan kavun, uzun süre tok tutan etkisi ile yaz aylarının sevilen meyvelerinden biri. Toksin atıcı etkisi ile kavun vücudu temizleme işlemini de gerçekleştiriyor.

Avokado

Son dönemlerin favori meyveleri arasında giren avokado, kilo vermeyi sağlayan enzimlere sahip. Alınan kalorilerin vücutta depolanmasını önleyen avokado, doymamış yağlar açısından da son derece zengin bir meyve.

KAYNAK : hürriyet.com.tr

 

Yorum Yaz


.