Yüzdeki lekeler için doğal formül

Pazartesi, Ekim 2, 2017, 23:41
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

5 bademi bir gece ılık suda bekletin. Yumuşayan bademleri ezin ve içine biraz su koyup hamur haline getirin. Yarım tatlı kaşığı balı bademe ekleyin ve leke olan bölgeye uygulayıp yarım saat bekletin. Soğuk suyla durulayın. Unutmayın Roma bir günde kurulmadı… Sabırla leke hafifleyene ve silikleşene kadar bu işleme devam edin. Haftada üç kez uygulayabileceğiniz bu maske ve diğer tüm maskeler için esas olan şey: devamlılık.

 

Salatalık suyunun canlandırıcı, yenileyici etkisi bilinen bir güzellik formülü. Birçok kozmetik ürünün içinde bulunan salatalık özü cildi canlandırıp daha taze bir görünüm vermek için kullanılıyor. Lekelerle savaşmak için salatalık suyu hiç bir kozmetik ürüne ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz doğal bir leke giderici. Salatalığı rendeleyin ve çıkan suyu lekeli bölgeye uygulayın. Suyun bu bölgede kurumasını bekleyip soğuk suyla durulayın.

Limon suyu koltuk altı kararmaları, güneş lekeleri ve birçok lekenin tedavisinde kullanılan bilinen en iyi ağartıcılardan biridir. Gece cilt temizliği rutininize limon suyunu ekleyin. İsterseniz limon suyunu sıkıp buz kalıplarına doldurabilirsiniz. Lekeli bölgeye limon suyunu uygulayıp 20 dakika kurumasını bekleyin ve ardından ıslak bir pamukla bölgeyi temizleyin. Bu işleme birkaç hafta boyunca devam edin…

Süt, limon gibi cilt temizliğinde ve leke giderme konusunda bilinen, sıkça başvurulan doğal içeriklerden biridir. Kimyasal ürün kullanmadan lekelerden kurtulmanın en kolay yollarından biri sütle cildi temizlemektir. Pamuğu 1 tatlı kaşığı süte batırın ve lekeli bölgeyi bu pamukla temizleyin. Yarım saat bekleyip ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Düzenli tekrarla kararmaların, lekelerin açıldığını göreceksiniz.

Patates suyuyla lekelerden kurtulmak yine kozmetik ürün kullanmaktan çok daha kolay. Çiğ patatesi rendeleyin ve çıkan suyu bir parmak uçlarınızla lekeli bölgeye yedirin. 5 dakika boyunca bölgeye masaj yapın ve ılık suyla durulayın.

Tüm doğal ve kozmetik leke çıkarıcıların işe yaramasını istiyorsanız cilt temizlik rutininize leke çıkarıcıları da eklemeniz gerekiyor. Formülleri kararlılıkla tekrar edin, sonuca yavaş yavaş ulaşaşacaksınız…

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.