Yumurta kolisinden çiçek nasıl yapılır?

Pazartesi, Ekim 19, 2015, 20:42
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Malzemeler

1 adet karton yumurta kolisi
Sert bir karton
Renkli boyalar
Makas
Yapıştırıcı

Yapılışı

Yumurta kolisinden çiçek

* Öncelikle yumurta kolisinin yuvarlak kısımlarını kesin ve bu kısımlara farklı formlarda çiçek desenleri verin. Hatta bazılarını da yaprak şekli vererek çiçek ve yapraklardan oluşan karton süsler elde edin.

* Daha sonra sert karton parçanızdan çelenk şeklinde bir yuvarlak kesip bu kartonu boyayın ve kuruması için bir kenara bırakın.

* Öte yandan kestiğiniz çiçek ve yaprakları boyama işlemine geçebilirsiniz. Tüm yaprakları ve çiçekleri işin içine birazda hayal gücü ve yaratıcılık katarak renk renk boyayın ve onları da kurumaya bırakın.

* Karton ve çiçeklerin boyası kuruduğunda artık yapıştırma işlemine geçebiliriz. Boyadığınız yapraklar altta kalacak şekilde çiçekleri karton çelengin üzerine şık bir şekilde yapıştırarak yerleştirin. Bazı çiçekleri üst üste yapıştırarak daha kabarık ve dolu dolu bir kapı süsü elde edebilirsiniz. Bu aşamada tamamen el beceriniz ve hayal gücünüz konuşacak.

* Tüm çiçekleri aralıksız kartona yapıştırdığınızda kapı süsünüz hazır duruma gelecek.

Son derece basit bir kapı süsüne yine masrafsız ve bir kaç adımla sahip olduk. Siz söylemediğiniz sürece bu süsün yumurta kolisinden yapıldığını hiç kimse anlamaz

KAYNAK : simdibu.moda

Yorum Yaz


.