Yumurta Diyeti ile Zayıflama

Çarşamba, Nisan 20, 2016, 0:11
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kadınların kurtarıcısı, kahvaltılarımızın vazgeçilmezi arasında olan yumurta, mucizevi bir nimettir. Sadece kahvaltıda değil, evde yemek olmadığında da kadınların imdadına yetişir.
Yumurta ile birçok yemek yapılmaktadır. Son zamanlarda yumurtanın doktorlarımız tarafından aklanmasından sonra çocuğu, genci, ihtiyarı yumurtaları sofralarından eksik etmediler.
Yumurta ile zayıflamak da basından sıkça duyduğumuz diyetler arasına girmeyi başardı.
Yumurta diyeti ile hızlı bir şekilde kilo vermenin mümkün olduğu görülmektedir.
Sabah kahvaltıda yenilen haşlanmış iki yumurtanın acıkmayı geciktirdiğini artık hepimiz bilmekteyiz.
Yumurta diyeti yapmak isteyenler 1 adet haşlanmış yumurtada 5 gram protein bulunduğunu bilmeliler. Bu da günlük protein ihtiyacımızın %10’ununu karşılamaktadır. Yumurtanın içerisinde kaliteli protein bulunmaktadır. Sizlere yumurta diyeti yapanların bir gün içerisinde neler tüketmesi gerektiğini listeleyeceğiz.
Sabah kahvaltısı:
2 yumurta
Yarım greyfurt
Şekersiz çay
Öğle yemeği:
2 adet yumurta
Domates
1 fincan kahve
Akşam yemeği:
2 yumurta
Karbonhidrat için makarna
1 kase yoğurt veya bir bardak ayran
Diyetin ilk günü bu şekilde beslenebilirsiniz.
Haftada 4 kilo vermek istiyorsak bir hafta boyunca protein ağırlıklı bir beslenme programımızın olabilmesi gerekiyor. Bunun için de günlük tüketilecek yumurta sayısı aynı tutulup, alınacak diğer öğünlerin sebze ve et ağırlıklı olması gerekmektedir.
Yumurta, bol su tüketimi ve yapılacak olan yürüyüş ile birlikte bir haftada hızlı bir şekilde kilo vermemiz mümkündür. Yumurtanın tok tutma özelliği olduğu için diyet yaparken zorlanma olmayacaktır.
Yumurta diyeti yaparken diğer protein ağırlık yiyeceklerden de tüketilmesi gerekmektedir.
Diyet yaparken karbonhidrat alımını düşürmeliyiz. Vücudumuza kiloyu karbonhidratlar yapmaktadır.
Kısa zamanda hızlı kilo vermek çok da sağlıklı değildir. Uzun vadede kilolardan kurtulup, kiloları geri alma korkusu olmadan yaşamak en sağlıklısıdır.
Devamlı yumurta yemek biraz sıkıcı olsa da kısa sürede hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi sağladığı için biraz katlanmak gerekmektedir. Yumurta diyeti yaparken dikkat edeceğimiz önemli bir husus ise yumurtaların tam olarak haşlanması gerektiğidir. Başarı ile uygulamanız durumunda, yumurta diyeti ile zayıflayanlar arasına siz de katılırsınız.

KAYNAK : nasil.com
Yorum Yaz


.