Yıpranmış Saçları Maske İle Forma Sokma

Cumartesi, Ağustos 22, 2015, 21:29
Saç Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Şehir hayatının çetin şartlarında saçların sağlıklı ve ışıltılı kalması mümkün olamıyor. Hava şartları, egzoz dumanları ve fazla ısıl işleme maruz kalmak gibi birçok sebep ile saçlar eski canlılıklarını kaybederek yıpranıyorlar.

Saçların Yıpranmasının Sebepleri

Saçların yıpranmasının sebeplerinin başında saç derisinin sağlığını yitirmesi ve saç tellerini besleyemez duruma gelmesi yer almaktadır. Saç derisinde yer alan gözenekler saç köklerini kökten ucuna besleyen bir yapıya sahiptir. Ve saç derisi sağlığını çevresel faktörler ile yitirdiğinde bu görevini yerine getirememektedir.

Ayrıca şehir hayatının şartlarında sağlıklı beslenememeye başlayan kişilerin de cildi sağlığını yitirmektedir. Bu durum da saç derisine de yansımakta ve saçlar eski canlılıklarını yitirmektedirler.

Saç Yıpranmasına Alınabilecek Önlemler

Yıpranmış saçlar için ancak bakım kürleri uygulanarak eski hallerine dönmeleri sağlanabilir. Ancak bu durumun tekrarlanmasını önlemek ve hiç oluşmaması için alınabilecek bazı önlemler bulunmaktadır.

  • Saçlarınızın rengini sıkça değiştirmemelisiniz.
  • Mümkün olduğunca az ısıl işleme maruz bırakmalısınız.
  • Doğal içerikli şampuanlar ile temizliğini sağlamalısınız.
  • Badem, ceviz ve avokado gibi doğal yağlar içeren besinleri beslenme düzeninize eklemelisiniz. Bu sayede kanınıza karışan vitaminler ile tüm deriniz içten beslenerek yenilenecektir.

Yıpranmış Saçları Eski Haline Çevirebilecek Bakım Kürü

Uzmanların uzun araştırmaları ve tetkikleri sonucunda ulaşılan bakım kürü tarifi ile saçlarınızı eski güçlü ve sağlıklı görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.

Bir çay bardağı zeytinyağı, birkaç damla ceviz yağı, bir yumurta ve bir miktar fındık yağını karıştırarak saçınıza uygulayınız. İki ya da üç saat beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayarak arındırınız. Bu kürü ayda iki kez uyguladığınızda ve yıpratıcı unsurlardan uzak durduğunuzda saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır.

KAYNAK : sihirliruj.com

Yorum Yaz


.