Yılların eskitemediği Converse

Perşembe, Ocak 15, 2009, 22:32
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla


Sylvester Stallone, Rocky


Ewan McGregor, Trainspotting


Stuart, Stuart Little

Gelmiş geçmiş en cool spor ayakkabılarından biri olan Converse, yıllardır filmlerin cool derecesini artırıyor.

1917 doğumlu Converse All Star Chuck Taylor ayakkabılar, ilk çıktığı günden beri cool olmanın simgesi haline geldi.

Chuck Taylor modeli her ne kadar popülerliğini hiç yitirmese de, bazı yıllarda arzu nesnesi olma durumu artıyor. Mesela 1990’ların başında grunge müzikle beraber kıyafet kodunu oluşturan “Chuck”lar 80’lerde punk akımını destekliyordu. Rock müziğin etkisiyle 2000’lerin ortasında tekrar cool sembolü olarak gündeme geldi.

Gençliğe ilham veren ve 300’den fazla filmde oynamış olan ayakkabıların aktörlerin ayağında göründüğü en önemli filmler şöyle: Grease filminde John Travolta’nın ayağındaki siyahlar, 1960’larda çevrilen Hairspray, 90’lara damgasını vuran Trainspotting’de Ewan McGregor’un ayağındaki beyazlar, Bill ve Ted’in Maceraları’nda Keanu Reeves’in giydikleri, Rocky’de Sylvester Stallone’un siyahları, Leonardo Di Caprio’nun Basketbol Günlüğü’nde giydiği yine siyahlar, Arnold Schwarzenegger Twins filminde giydikleri, Stuart Little çizgi filmindeki minik fare’nin kırmızı ayakkabıları ve Robert De Niro’nun Sleepers’da giydikleri.

Chuck’larıyla bütünleşmiş sanatçılardan bazıları ise; Kurt Cobain, The Strokes grubu, Tom Petty, Bloc Party, Iggy Pop ve Eddie Vedder ayrıca Green Day, The Clash, X, The Dead Boys, Quiet Riot ve the Donnas grup üyeleridir.

2009 Kış sezonu için yine deri modelleri hazırlanan ayakkabılar gri, kahverengi, siyah/gri renklerde tasarlandı. İster her zaman olduğu gibi jean pantolonun altında, ister ofis kıyafetlerinin altında Chuck Taylor All Star’ın deri modelleri kullanılabilir. Uzun ve kısa bilekli modellerin yanı sıra farklılığını her zaman vurgulamayı sevenler için double upper modeli de koleksiyonda bulunuyor. İç içe geçen, gri ve siyahın bir arada kullanıldığı modelin dışı deri, içi ise kanvastan üretildi.

Yorum Yaz


.