Yılbaşı gecesi için bakım reçetesi

Çarşamba, Aralık 28, 2011, 23:40
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Daha parlak, daha sağlıklı ve genç bir ciltle yeni yıla girmek için biraz bakıma girmekte fayda var! Kimyasal peeling uygulayarak yılbaşı gecesi cildinizin ışıl ışıl parlamasını, mezolifting ve botoks yöntemiyle de gençleşmesini sağlayabilirsiniz.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; yılbaşı gecesinde göz kamaştırmak isteyenler için bakım reçetesi yazdı:

Yılbaşı gecesinde her zamankinden güzel ve bakımlı görünmek, yeni yıla daha parlak, daha sağlıklı ve genç bir ciltle girmek istiyorsanız bilinçli ve doğru bakım yöntemleriyle bu hayalinize kavuşabilirsiniz. Cilt için uygulanan kimyasal peeling, mezolifting, dolgu ve botoks yöntemlerinden yararlanabilir, saçlarınızı mezoterapi ile canlandırabilirsiniz.

Yaz sonrası güneşin etkisiyle kalınlaşan, lekelenen ve kırışan ciltleri; sadece sonbahar ve kış aylarında uygulanan kimyasal peeling ile tedavi etmek mümkündür. Kimyasal peeling yani soyma işlemi; deri yaşlanmasının önlenmesi ve tedavisi amacıyla kullanılan etkin ve güvenilir bir yöntemdir. Bu amaçla doğal meyve asitlerinden üretilen ajanlar; deri tipine, ciltteki leke, kırışıklık veya akne izlerinin derinliğine göre çeşitli konsantrasyonlarda kullanılır.

KALINLAŞAN CİLDİ SOYUN!
Doktor tarafından uygulanan bu yöntemle; ince kırışıklıklar, kuruluk, leke ve akne izleri tedavi edilir. En az senede bir defa tüm ciltlerde uygulanabilecek olan bu yöntemle, yaz sonrası kalınlaşan derinin üst tabakası ölü hücrelerden arındırılır. Böylece derinin mat ve soluk görünümü giderilir, daha parlak ve gözenekleri sıkılaşmış taze bir cilt oluşturulur.

Derinin tazelenmesini sağlayan peeling işlemi, iki ya da üçer hafta arayla dört ile altı seans arasında yapılır. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücü, kişinin cilt yapısı ve mevcut olan soruna göre belirlenmektedir. Peeling sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma ve kepeklenme gibi bulgular gözlenebilir. Bu bulgular birkaç günde nemlendiricilerle hafifler. Peeling sonrası yeni gelen deri güneşe karşı çok hassastır. Bu nedenle güneşten korunmak çok önemlidir. Güneş koruyucu kullanımına tedavi sonrası da devam edilmelidir.

PÜRÜZSÜZ DEKOLTE İÇİN MEZOLİFTİNG
Kimyasal peeling yöntemiyle derinin üst tabakaları tedavi edilirken; mezolifting yöntemiyle de derinin alt tabakaları tedavi edilir. Mezolift yöntemiyle; yaz boyunca güneş, nem ve sıcaktan etkilenmiş cildinizi gençleştirirken, kış mevsimine de yepyeni ve sağlıklı bir görünümle adım atabilirsiniz.

Mezolift; stres, hava kirliliği, güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineral desteği, deri altına ufak iğneler yardımıyla enjekte edilir. Yüz, boyun, ve dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıkları ve yaşlanma etkilerini geriletir.

Ortalama 4-6 seans, 2-4 haftalık aralıklarla uygulanır. Yüz dışında boyun, dekolte bölgeside mezolifting uygulanabilen diğer alanlardır. Ağrısı minimal olduğu için uygulama öncesi lokal anestezik krem uygulaması yeterlidir. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. Sigara ve alkol kullanımından da zarar gören cildin yeniden yapılanmasını sağlar.

DOLGUYLA NEŞTERSİZ GENÇLİK
Yeni yıla farklı bir imaj, daha dolgun dudaklar ve yaşlılık çizgilerinden kurtularak girmek istiyorsanız; dolgu maddesi uygulamaları sizin için uygun olacaktır. Cildinizdeki oluşmuş kırışıklıklardan rahatsızsanız; insan cildinde normal olarak bulunan ve bulunduğu dokuya esneklik, sağlamlık veren doğal bir madde olan hiyalüronik asit kullanılarak yapılan dolgu maddesi enjeksiyonları, bu sorununuza çözüm olacaktır.

Hiyalüronik asit; vücutta doğal olarak zaten bulunduğu için zamanla doğal olarak erir. Hiyalüronik asit; cildinizde hacim yaratarak, sağlıklı ve canlı bir görünüm verir. Bu yöntemle; ağrısız, neştersiz, dudak kenarlarında gülmeye bağlı olarak oluşan oluklar, iki kaş arasında oluşan çatık kaş çizgileri giderilebilir.

KAZ AYAKLARINA BOTOKS
Özellikle yüzün üst kısmı ve göz çevresinde bulunan çizgilerinin ortadan kalkmasında Botoks uygulaması faydalıdır. Kadınların kabusu haline gelen kaz ayaklarındaki kırışıklılardan botoks yöntemiyle kurtulabilirsiniz. Botoks öncesi hastaların ilaç hikayeleri, hastalıkları olup olmadıkları sorgulanır. Etkisi, uygulamadan 4-5 gün sonra görülmeye başlar ve 3-6 ay devam eder. Emin ellerde yapıldığı zaman yan etkisi yok denecek kadar azdır.

MEZOTERAPİ İLE PARLAK SAÇLAR
Yılbaşı gecesi saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini de sağlayabilirsiniz. Saç mezoterapisi ile saç dökülmeleri engellenebilir, saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünür. Saç mezoterapisinde saç dökülmesini önleyen ve yeni saç çıkışını uyaran ve saçları besleyen vitamin, mineral, aminoasit ve dolaşım artırıcı ajanlar saç köklerine verilir. Böylece güçlenen köklerden çıkan saçlar daha parlak, kalın ve güçlü olacaktır.

YENİ YILA LEKESİZ BİR CİLTLE GİRİN!
Yaşlılık lekeleri ya da karaciğer lekeleri dediğimiz cilt lekeleri; açık tenli kişilerde, güneş gören alanlarda görülen düz açık kahverengi ile koyu kahverengi tonları arasında oval lekelerdir. El sırtı, göğüs, sırt, omuz ve yüzde görülürler. Orta yaşlarda görülmeye başlarlar ve yıllar içinde sayıları artar. Bu lekelerden kurtulmak isteyenler, leke tedavisinin disiplin gerektiren bir tedavi olduğunu unutmamalı!

Leke tedavisinde renk açıcı kremler ve peeling yöntemlerine başvurulur. Renk açıcı kremler; hidrokinon, retinoik asit, azeleik asit, kojik asit, arbutin ve glikolik asit gibi maddeler içermektedir. Bu maddeleri içeren ürünler tek başına kullanılabileceği gibi birbirleriyle kombine bir şekilde de kullanılabilir. Tedavinin mutlaka dermatolog kontrolünde olunması gerekir. Tedavide alınacak cevap iki ay sonra kendini belli etmeye başlar. Mutlaka güneş koruyucuyla birlikte kullanılmaları gerekir.

HEM LEKESİZ HEM PARLAK CİLT
Peeling; leke tedavisinde başvurulan bir diğer yöntemdir. Özellikle derin yerleşimli olduğu düşünülen lekelerde peeling yöntemi, evde kullanılacak krem tedavisiyle birlikte daha iyi cevap verir. Peeling, meyve asitli ya da TCA peeling şeklinde olabilir. Amaç hem deride lekeli olan hücrelerin soyularak atılmasını sağlamak, hem de ciltteki renk hücrelerinde renk üretimini baskılamaktır.

Peeling uygulaması sayesinde hem lekeler açılır hem de cilt parlak, sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanır. Özellikle leke sorunun yanında amaç cildin görünümünün değişmesi, sağlıklı bir görünüm kazandırmaksa bu sistem bu hedefe yöneliktir. Renk artışında azalmanın yanında ince kırışıklıklarda, ciltteki sarkmada ve solgun görünümde azalma gibi yaşlanmadan kaynaklanan sorunlar da hafifletilmiş olur.

MİLLİYET

Yorum Yaz


.