Yeni makyaj trendi : Strobing

Çarşamba, Ağustos 26, 2015, 22:28
Yüz bakımı-makyaj kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

O abartılı ve yapay duran makyaj stilleri tarih oluyor. Son günlerde moda olan strobing tekniğiyle son derece doğal bir görünüm elde edebileceksiniz!

Strobing, yüzünüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı/highlighter yardımı ile güçlendirerek daha doğal, nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adıdır. Bu teknikte doğal görünüm önemlidir. Makyaj sırasında yapılan kontürleme işleminde yüzünüzü gölgeler yardımıyla şekillendirirken strobingde bu işlemi ışıkla yapıyorsunuz.

Eskiden T bölgesi pudrayla matlaştırılırken strobingde ışığın doğal olarak vurduğu alanlar aydınlatıcı ile güçlendiriliyor. Daha çok kuru ve karma ciltler tercih etse de uygun ürünlerle her tip cilde uygulanabilir.

Beyaz tenliler şampanya rengi, buğday tenliler altın rengi, esmerler ise bronz renkli aydınlatıcılar kullandığı zaman harika bir görünüm elde ediliyor.
kaynak:Hürriyet/Stil

KAYNAK : MODA HABER

Her makyajda olduğu gibi ilk adım temiz bir cilt. Ardından cildinizi düzenli olarak kullandığınız nemlendirici kreminizle nemlendiriyorsunuz.

Tamamen tercihinize bağlı olarak hafif bir fondöten, bb, cc krem ya da renkli nemlendiricilerle yüzünüzün rengini eşitliyorsunuz. Bu işlemden sonra göz altlarınıza kapatıcı uygulamalısınız.

Fondöteni sabitlemek için transparan pudra ile çok hafifçe makyajınızın üzerinden geçiyorsunuz.

Aydınlatıcınızı, ışığın altında cildinize baktığınızda doğal olarak aydınlanan noktalara bir fırça ya da parmaklarınız yardımı ile uyguluyorsunuz.

Göz makyajınızı da yaptıktan sonra hafif bir allık ve ruj ile görünümü tamamlayabilirsiniz

Yorum Yaz


.