YEDİ GÜNLÜK BEBEKLERİNE BÖYLE VEDA ETTİLER

Çarşamba, Nisan 6, 2016, 21:54
Annelik kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

METABOLİK BİR HASTALIK NEDENİYLE BEBEĞİNİ KAYBEDECEK OLAN ÇİFT ONA BÖYLE VEDA ETTİ.

Avusturalyalı Nancy ve Charlie McLean çifti, ocak ayında muhteşem bir düğün ile evlendiler. Evlendiklerinde Nancy 7 aylık hamileydi. Çiftin bu mutlu gününü ölümsüzleştiren fotoğrafçı James Day, düğünden 7 hafta sonra yeni evli çiftten hiç beklemediği bir telefon aldı. Çift, bu kez James Day’den ölmek üzere olan bebekleri Edison’a vedalarını ölümsüzleştirmesini istedi.

Nancy, düğünlerinde 7 aylık hamileydi ve bir erkek bebek bekliyordu. Çiftin düğün fotoğraflarını fotoğrafçı James Day çekti. Bloguna çiftin düğün törenlerinin bir festival gibi olduğunu ve o gün nereye baksa etrafta aşk gördüğünü yazan Day, iki ay sonra yeni evli çiften hiç beklemediği bir telefon aldı.

23 Mart Çarşamba günü McLean çifti James’i arayarak bebeklerinin fotoğraflarını çekmesi için James’i hastaneye çağırdılar.

Çiftin bebeği doğmuştu ancak nadiren rastlanan metabolik bir hastalık nedeni ile ölmek üzereydi.

Çift, yeni doğan bebekleri Edison’a vedalarını ölümsüzleştirmek için James’in o anları fotoğraflamasını istedi.

Doğumdan 3 gün sonra “Nonketotik Hiperglisinemi” adı verilen metabolik bir hastalığı olduğu anlaşılan Edison, sadece 7 gün hayata tutunabildi.

Çift, bu 7 gün içerisinde ellerinden geldiğince eğlenceli vakit geçirmeye çalıştıklarını, Edison’un her saniyesini değerli kılıp onun dünyaya gelişini kutlamak için birbirlerine söz verdiklerini, Edison’un onlara güzel bir hayat dersi verdiğini belirttiler.

Nancy ve Charlie McLean: “Meleğimiz 7. gününü doldurduktan birkaç saat sonra bu dünyayı terketti. Meleğimizi asla unutmayacağız.”
Bir insanın bebeğini kaybetmesinin nasıl bir his olduğunu kelimelerle tarif edilemeyeceğini söyleyen çift, yaşadıkları bu olayla başa çıkmaya çalışırken bebeklerinin onlarla olduğu her an anı değerli kılmaya çalıştıklarını belirtti. Daily Mail Australia’ya konuşan çift “Sevdiklerinizle her saniyenizin değerini bilin, bu anları değerli kılın ve hayatınızın son anlarıymış gibi sevin onları, asla beklemeyin.” diye ekledi.

Fotoğrafçı James Day’in Facebook’a yüklediği video 144.000 kez izlendi ve aileye binlerce destek mesajı yağdı.

Nancy, Charlie ve aileleri şimdi yardıma ve desteğe ihtiyacı olan anne-babalar için bağış topluyorlar. Şu ana kadar 6705 $ toplandı bile.

NONKETOTİK HİPERGLİSİNEMİ NEDİR?

Nonketotik hiperglisinemi, glisin metabolizmasındaki genetik bozukluk nedeniyle ortaya çıkan yenidoğan hastalığıdır. Doğumsal bir metabolizma hastalığı olan nonketotik hiperglisinemide glisin özellikle beyin-omurilik sıvısında birikime neden olur. Yenidoğan döneminde bulgu veren formunda; doğum sonrası 6 saat ile 8 gün arasında değişen semptomsuz bir periyodu takiben emme güçlüğü, apne, hıçkırık, zayıf ağlama, yaygın hipotoni, letarji ve havale ile karakterize ensefalopati tablosu gelişir.

KAYNAK : hürriyetaile.com
Yorum Yaz


.