Yatak Odalarında Vintage Dekorasyonu

Cumartesi, Ağustos 22, 2015, 21:34
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Vintage, giyim ve ev dekorasyonlarına hızlı ve kalıcı bir dönüş yaptı. Eski günleri andıran bu stil, yeni moda evlerde tercih edilen bir stil oldu. Yatak odasından mutfağa hatta balkon dekorasyonuna kadar uygulanabilen vintage dekorasyon stili, her kesimden kişi tarafından büyük ilgi ile takip edilmektedir.

Vintage Yatak Odası Nasıl Düzenlenir?

Yeni bir ev kuruyor veya yatak odanızın yenilenmesinin zamanını geldiğini düşünüyorsanız, vintage modelleri tercih edebilirsiniz. Vintage yatak odası dekorasyonunda klasik renkleri bir kenara bırakın. Mint yeşili, uçuk pembe gibi soft renkleri beyazla tamamlayabilirsiniz. Renkli duvarlardan hoşlanıyorsanız duvarlarınızı uçuk bir pembeye, deniz mavisine veya mint yeşiline boyatarak işe başlayabilirsiniz. Yatak olarak annenizin karyolalarını hatırlatan demir bir karyola tercih edin.

Oymalı ahşap modelleri tercih edebileceğiniz gibi sade bir yatak başlığı da kullanabilirsiniz. Komidin ve tuvalet masasında da uyumu yakalamalısınız. Eskitilmiş ahşap mobilyalar vintage tarzın demir taşları olarak kabul edilebilir. Eğer yeni bir yatak odası takımı almaya maddi gücünüzün yoksa annelerinizin kullanmadığı antika sayılacak mobilyaları boyayıp bakım yaparak kullanabilirsiniz. Bu tarz ürünleri biraz araştırmayla ikinci el dükkanlarından da edinebilirsiniz.

Vintage Dekorasyonda İnce Ayrıntılar Nasıl Seçilmelidir?

Kumaş seçimi ve dekorasyonda kullanılan biblolar, vintage dekorasyonda önemlidir. Yatak odanızda eski çeyiz sandığınızı veya tahta bavulları dekorasyona dahil edebilirsiniz. Seramik fotoğraf çerçeveleri tül ve dantel örtüler, pudra mavisi, nane yeşili gibi soft renklerde minik biblolar, siyah beyaz fotoğraflar, gümüş aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

KAYNAK : sihirliruj.com

Yorum Yaz


.