Limonun sağlığa faydasını artık bilmeyen yok. Yüksek miktarda C vitamini içeren limon diyetlerin de olmazsa olmazı. En sık bilinen yöntem ise sabahları aç karnına ballı limonlu su içilmesi. Limonun asidik olması mide ağrısını tetiklediğinden herkes rahatlıkla tüketemiyor. Bu nedenle size yeni bir önerimiz var. İşte hem besleyici hem zayıflatan hem de vücudunuzda detoks etkisi yapacak kür tarifi.

Malzemeler:

– 2-3 cm lik zencefil parçası

– 5 adet limon

– 4-5 diş sarımsak

– 2 litre su

Hazırlanışı:

Haşlanmış limon içeceği için ilk yapmanız gereken limonların kabuklarını soyun ve suyunu sıkın. Posasını ve kabuklarını atmayın. Ardından sarımsak ve zencefili blendırda parçalayın. Limon suyunu, ve diğer malzemeleri tencereye ekleyip iyice karıştırın. Ayrı bir tencerede ise 2 litre suyu kaynatın. Atmadığınız limon kabuklarını ve posasını ekleyerek kaynatın. Su kaynamaya başladığında, üzerine limon suyundan elde edilen karışımı ve posasını ekleyerek karıştırın. 10 dakika sonra tencerenin kapağını kapatarak, soğumaya bırakınız.

Kullanımı:

Sabah uyandıktan hemen sonra 1 su bardağı haşlanmış limon suyunu düzenli olarak tükettiğinizde, vücuttaki yağ yakımını hızlandırır ve böylelikle zayıflamayı destekler.

KAYNAK : kadinvekadin.net