Vakko Esmod Moda Akademisi defilesi

Çarşamba, Haziran 26, 2013, 20:35
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 1 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Vakko Esmod Moda Akademisi ilk mezunlarını verdi …

Türkiye’de yarının moda endüstrisini yaratacak, yeni nesiller yetiştirmek üzere güçlerini birleştiren, Türkiye’nin en köklü moda markası VAKKO ve dünyanın en köklü ve en etkin moda akademisi ESMOD, ilk Vakko Esmod Moda Akademisi mezunlarını verdi.
Üç yıl boyunca “moda tasarımı ve yönetimi” diploma eğitimi alan Vakko Esmod Moda Akademisi mezunlerı, teorik eğitimin yanı sıra endüstri odaklı projelerde de yer aldı. Temel modellerden başlayarak ileri seviyede modellere uzanan farklı kreasyonlar hazırlamalarını destekleyen projelere ek olarak çeşitli moda markalarıyla da ortaklaşa yürütülen yarışma projelerinde de yer aldılar.

Vakko Esmod Moda Akademisi, “moda tasarımı ve yönetimi” diploma programı, temel teknik çizim, moda silüeti oluşturma, renk teorisi, drapaj eğitimi, moda tasarımı ve kültürü, moda yönetimi ve pazarlaması, kalıp eğitimi derslerinden oluşuyor. Bu yıl ilk mezunlarını veren Vakko Esmod Moda Akademisi, Türkiye’de modayı yaşam biçimi olarak benimseyen, tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek yaratıcılar yetiştirmenin gururunu yaşıyor.
2013 eğitim yılını tamamlayan Vakko Esmod Moda Akademisi öğrencileri Vakko Moda Merkezi’nde düzenlenen defilede koleksiyonlarını aileleri, moda profesyonelleri ve basına tanıttı. Esmod’un kurulduğu, modanın başkenti olan Paris’in bir caddesinin dekor olarak kullanıldığı defilede Vakko Esmod Moda Akademisi öğrencilerinin koleksiyonlarına ek olarak Esmod Paris son sınıf öğrencilerinin mezuniyet koleksiyonları da yer aldı.
Kendini ifade edebilmenin en güzel tanımlarından biri olan modayı kullanarak, öğrenciler feminen savaşçı, spirütüel ışığın birleştirici gücü ve kaybolmuş zamandaki bağımsızlık temalarını işlediler. Yabancı modellerin sahne aldığı defilede Makas imzasıyla saçlar romantik at kuyruğu ve toplanırken makyajda ise M.A.C Cosmetics temalara paralel olarak bordo, mavi ve sade parıltılı renkleri ağırlıklı olarak kullandı.

Toplam 90 tasarımın sunulduğu yıl sonu defilesinde Vakko Esmod Moda Akademisi öğrencileri profesyonelliğe ilk adımlarını atmış oldular.

MODA HABER1 Yorum yazıldı.

  1. Vakko Esmod Moda Akademisi defilesi | Kadın Blogları yorumu - Cuma, Haziran 28, 2013, 12:53

    […] Vakko Esmod Devamı için […]Yorum Yaz


.