Uzmanlar uyardı: Çocuklarınız yaz tatilini sporla geçirsin

Salı, Mayıs 12, 2015, 18:28
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yaz tatili yaklaştı. Uzmanlar, çocuklarınızın sağlıklı gelişimi için yaz tatilinde hem spor yapacakları, hem de eğlenceli vakit geçirecekleri aktiviteleri öneriyor.

Truva Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tatarer,  çocukların sağlıklı gelişimi için yaz tatillerinde spor faaliyetlerinde bulunmasının önemini vurguladı. Tatarer, “Çocuklar yaz tatillerini televizyon karşısında geçirmemeli. Aileler, fiziksel ve zihinsel gelişimine destek için çocuklarını birçok farklı spor faaliyetinin bulunduğu yaz okullarına yönlendirmeli” dedi.

TELEVİZYON İZLETMEK YERİNE SPOR YAPTIRIN

Televizyon karşısında ve bilgisayar başında geçirilen saatler, spor alanlarının ve parkların azlığı, ailede spor alışkanlığının olmayışı çocuklarımızı her geçen gün spordan ve fiziksel aktiviteden uzaklaştırdığını vurgulayan Tatarer, “Oysa yapılan bilimsel çalışmalar, akademik başarı, zihinsel beceriler, beyin yapısı ve beyin fonksiyonlarının fiziksel aktivite ile bağlantılı olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Truva Yaz Okulları olarak, İ.B.B Esenler Hakkı Başar Spor Kompleksi’nde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Tatarer,  1998-2007 doğumlu gençlere hizmet verdiklerini söyledi.

Truva Spor Kulübü Yaz Okulları’yla ilgili detaylı bilgiye www.truvask.com’dan ulaşabilirsiniz.

KAYNAKM : ajanshaber.com

Yorum Yaz


.