Üsküdar Belediyesi o anın fotoğrafını paylaştı

Salı, Haziran 3, 2014, 22:45
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İstanbul’da dün etkili olan ve benzerine az rastlanır görüntülerin oluşmasına neden olan şiddetli yağışın ardından Üsküdar Belediyesi ilginç bir fotoğraf paylaştı. Avrupa yakasından çekilen fotoğrafta şiddetli yağmurun Üsküdar’a nasıl yağdığı görülüyor.

İSTANBUL’da dün etkili olan sağanak yağış Üsküdar’da hayatı felç etti. Rögar kapaklarından taşan su nedeniyle, Üsküdar sahil yolu ile deniz adeta birleşti.

İstanbul’da dün etkili olan aşırı yağış nedeniyle, Üsküdar Meydanı’nda bulunan rögarlar taştı. Üsküdar Meydanı ve sahil kısa süre içerisinde göle döndü.

Sahilde kara ile deniz adeta birleşti ve ortaya inanılması güç görüntüler çıktı. Bu görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı ve binlerce kez paylaşıldı.

Bu sırada sahilde bulunan çok sayıda vatandaş, dizlerine kadar gelen suya girerek karşıdan karşıya geçmek zorunda kaldı.

Ayrıca o sırada cadde üzerinden geçmekte olan araçlarda yolda ilerlemekte güçlük çekti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine belediye ekipleri sevk edildi.

Üsküdar sahil yoluna gelen ekipler, kısa süre içerisinde müdahalede bulunarak rögar kapaklarını açıp su tahliyesi yaptı. Çalışmaların ardından Üsküdar’da hayat normale döndü.

Üsküdar Belediyesi, şiddetli yağmur ile ilgili bugün yaptığı açıklamada ise olayı küçük bir tsunamiye benzetti. Belediye daha sonra ise o anların uzaktan çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

Avrupa yakasından çekildiği anlaşılan fotoğrafın Üsküdar’ı göle çeviren yağmur anından çekildiği öne sürüldü.

KAYNAK : hürriyet.com.tr

Üsküdar’da deniz ile kara iç içe geçti

İstanbul’da yağan yağmur birçok yerde sel basmasına ve taşkınlara neden oldu. En çok etkilediği semtlerden biri ise Üsküdar oldu. Sosyal medyada paylaşılan Üsküdar fotoğrafları, herkesi şok etti çünkü Üsküdar’da sahil yolu öyle taştı ki deniz ile kara ayrımı yapılamayacak hale geldi.

Vapur ile minibüs adeta birlikte yüzüyor.

Deniz ile karanın ayrımı anlaşılamaz hale geldi.

Yorum Yaz


.