Ünlü dermatologtan sağlıklı cilt önerileri!

Çarşamba, Nisan 14, 2010, 21:08
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Tüm dünyada “Dermatologların tavsiye ettiği marka” olarak bilinen Neutrogena, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında, cilt sorunlarına karşı çözümler de sundu.

Tüm dünyada “Dermatologların Tavsiye Ettiği Marka” olarak bilinen  Neutrogena marka kimliği ve ürün yelpazesini tanıtmak amacı ile “Baharın tazeliğini Neutrogena ile cildinizde yaşatmak istiyoruz” sloganıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Erlamer Estetik ve Güzellik Merkezlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Dermatolog Dr. Erçin Özüntürk’ün, sağlıklı bir cilt için önerilerde bulunduğu toplantıda, temel cilt problemleri ve çözümleri ile ilgili detaylı bilgiler verildi, sağlıklı bir cilt için düzenli cilt bakımının önemini vurgulandı.

Sağlıklı bir cilt için doğru ürünlerin kullanımı, cilt temizliği ve hangi ürünün ne zaman kullanılacağı konularına değinen Dr. Erçin Özüntürk, doğru temizlenmiş ve bakım yapılmış ciltlerin akne sorunları ile karşılaşmayacaklarını, karşılaştıkları takdirde ise bu sorunu kolayca yenebileceklerini ve  erken yaşlanma süreci ile kolay kolay  karşı karşıya gelmeyeceklerini belirtti.

Vücudumuzda her bölgenin ayrı şekilde bakıma ihtiyacı olduğunu ve her bölge için ayrı bir ürüne ihtiyaç duydulduğuna dikkat çeken Özüntürk, kullanılan ürünlerin cilt doktorlarının önerdikleri ürünler olmasına özellikle dikkat edilmesi konusunda uyardı. Bilinçsizce kullanılan ürünlerin sonuçlarının da ağır olacağını belirtti.

Neutrogena Türkiye Marka Müdürü Nil Kamacıoğlu’nun markanın ilginç tarihçesi ve ürün özellikleri hakkında detaylı bilgiler verdiği toplantıda, Neutrogena markasının dermatologlar tarafından tavsiye edilen marka olmasının altında yatan temel başarı taşlarından bahsedildi.

Kamacıoğlu’nun açıklamalarına göre 1954 yılından bugüne temel cilt problemlerine yönelik çözümler sunan Neutrogena ürünlerinin cilt üzerindeki etkinlikleri klinik olarak kanıtlanmış durumda. Dermatologlar tarafından geliştirilen ürünlere sahip Neutrogena’nın başarısının temelini oluşturanlar arasında ise Yoğun araştırma -geliştirme çalışmaları sonucunda yüksek performanslı ve yüksek kaliteli ürünler sunması, tüketicileri, dermatologlar ve cilt uzmanları ile kurduğu iletişimi, Neutrogena tüketicilerinin sadakati ve yüksek güven olduğu açıklandı.

Toplanıt sonunda Neutrogena’nın  cilt bakımına yönelik etkili çözümler sunmaya devam edeceği ve 2010 yılının Neutrogena yılı olacağı açıklandı.

Yorum Yaz


.