Umutsuz ev kadınıydı Kafkas kızı oldu

Cuma, Kasım 8, 2013, 20:11
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Yasemin rolüyle başarılı bir performans sergileyen Songül Öden, bu kez oyunculuğunu tiyatro sahnesinde sergiliyor. Oyunda izleyici ‘Bir bebeği doğuran mı yoksa büyüten mi annesidir’ sorusu da cevabını bulacak.

SADRİ Alışık Tiyatrosu Birim Sahne bu sezon Bertolt Brecht’in ünlü eseri Kafkas Tebeşir Dairesi’ni sahneliyor. Sezonun en iddialı oyunu olarak gösterilen oyunda başrolleri Songül Öden ve Levent Ülgen paylaşıyor.

İki ay boyunca Kafkas danslarını öğrendi

Yönetmenliğini Barış Erdenk’in yaptığı, koreografisini Sibel Erdenk’in üstlendiği, müzikleri Paul Dessau ya ait olan oyun 12 kişilik oyuncu kadrosu ve 6 kişiden oluşan orkestrasıyla dikkat çekiyor. Oyun için yaklaşık iki aydır Kafkas danslarını öğrenen Songül Öden, oyunculuğu kadar danslarıyla da şaşırtacak.

İnsanlık mücadelesi nasıl yapılır

23 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ilk kez sahnelenecek oyunda dünyanın her yeri için geçerli olan insanlık teması işleniyor. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan dünya insanına insanlık mücadelesinin nasıl yapılacağını sorgulatan oyunda izleyici ‘Bir bebeği doğuran mı yoksa büyüten mi annesidir’ sorusu cevabını bulacak.

KAYNAK :   YediRenkHaber.com

Yorum Yaz


.