Twitter kuşunun ismini biliyor musunuz?

Pazar, Mart 4, 2012, 22:32
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Mikro blog Twitter’ın uzun yıllardır simgesi olan mavi kuşun aslında bir ismi olduğunu biliyor muydunuz? İşte birçok kişinin merak ettiği maskotun adı.

Sanal dünyanın sosyalliğini sağlayan en önemli sitelerden birisi de Twitter. 140 karakter ile ünlüler dahil birçok kişiyle iletişime geçmenizi sağlayan platformun simgesi ise mavi bir kuş.Logonun ne anlama geldiği hakkında kimi yorumlar mevcutken asıl bilinmeyen nokta maskotun isminin olup olmadığıydı. Geçenlerde ekip üyelerinden Ryan Server’ın profilindeki mesajda “Kuş Larry” logosunun zaman içindeki değişimini anlattığı sunumdan bahsetmesiyle simgenin adının Larry olduğu ortaya çıktı.

Ancak isim sanılanın aksine Larry Page’den değil Boston Celtics’in efsane oyuncusu Larry Bird’den geliyor.Aslında mavi kuşun isminin Larry olduğundan daha önce de bahsedilmişti. 2011’in Mart ayında kullanıcılardan güzel bir kuş logosu çizmelerini isteyen Twitter, bunu #sketchLarry etiketiyle gündem konularına taşımıştı. Ancak o zamanlar çoğu kişi Larry’nin ne anlama geldiğini anlamamıştı.

STAR

Yorum Yaz


.