Türkiye’yi ayağa kaldıran tahliye!

Perşembe, Ağustos 30, 2012, 18:40
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Türkiye’yi sarsan ikinci N.Ç davasının tutukluları dün alkışlar eşliğinde tahliye edildi.

Utanç davasından çıkan karar Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Sanıkların aileleri o kararı alkışlarla, sevinç çığlıklarıyla karşıladı ama…

Sakarya’da, geçen haziran ayında aralarında 2 emniyet müdürü ve 18 yaşından küçük öğrencilerin de olduğu 35 kişinin cinsel istismarına uğradığı iddia edilen 14 yaşındaki Ö.Ç.’nin davasının ilk duruşmasında tahliye kararı verilen 19 sanık öğrencinin aileleri 15.5 saat sonra verilen tahliye kararını çığlıklar atarak ve avukatlara sarılarak kutladı. Aileler geceyarısı da Sakarya Cezaevine giderek çocuklarını alkışlarla karşıladı.

TUTUKLU YAKINLARI SEVİNÇ SIĞLIKLARI ATTI

Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ve yaklaşık 15.5 saat süren dava saat saat 00.15 sıralarında sona erdi. Mahkeme heyeti, emniyet müdürü N.Ş.’nin firari olduğu davada, tutuklu yargılanan 19 sanığın tahliyesine karar verdi. Mahkeme, tahliye kararına sanıkların 18 yaşından küçük olduğunu, cezaevinde tutuklu kaldıkları süreyi ve kanıtların toplanmasını gerekçe gösterdi. Tahliye kararını öğrenen tutuklu yakınları anne babalar ve çocukların yakınları adliye önünde tahliye kararını kendilerine getiren avukatlarına sarıldı.

Sevinç çığlıklarının atıldığı Sakarya Adliyesi önünde 19 tahliye kararı sonrası aileler tahliye olan çocuklarını cezaevinden almak için Ferizli İlçesi’ndeki cezaevine gitti.

Yaklaşık 50 araçla saat 00.30 sıralarında yola çıkan aileler çocuklarının bulunduğu cezaevi ring aracının cezaevine girişi sırasında alkışladı.

4 SAAT BEKLEDİLER

Cezaevi ring araçına doğru el sallayıp çocuklarına seslenen ailelerin bekleyişleri yaklaşık 4 saat sürdü. Saat 04.50’de tutuklu yargılanan 19 sanık çocuğun cezaevinde kaldıkları A7 Koğuşundan tahliye işlemlerinin ardından cezaevinden çıkmalarında sevince dönüştü. Çocuklarının cezaevi kapısına geldiğini gören aileler coşkuyla ıslık çalıp, alkışlarla onları çocuklarını karşıladı. Dönüş yolunda da uzun bir konvoy oluşturan aileler, kornalar basarak tahliye kararının sevincini yaşadı.

Çocukların anne ve babaları, 14 yaşındaki Ö.C.’nin cinsel istismarıyla ilgili olarak “Her ne kadar çocuksa ve kamu davası olarak görülüyorsa bizim çocuklarımızda cinsellik anlamında farklı bir boyutta değil. Hatta çoğu çocuk, Ö.Ç.’den küçük olmakla beraber tahrik mesajları sebebiyle böyle bir hataya düşmüşler” iddiasında bulundu.

Mahkeme heyeti, dava kapsamında hakkında gıyabı tutuklama kararı bulunan Emniyet Müdürü N.Ş.’nin yurt dışına nereden çıkış yaptığının araştırmasını istedi. Ayrıca davanın sanık ve mağdurlarının 15 yaşından küçük olması nedeniyle içeriğine yayın yasağı getirildi.

KARAR TWİTTER’I YIKTI GEÇTİ

#BuUlkedeTecavuzSucDegildir hactagı ile düşüncelerini paylaşan twitter kullanıcılarından bazılarının yorumları şöyle:

*”biiiz çocuklarınaaa bayram armağan eden tek milletiz!”:#BuUlkedeTecavuzSucDegildir

*#BuUlkedeTecavuzSucDegildir ama bu ülkede parasız eğitim istemek suçtur, gel gör ki harçları kaldırarak da şov yapabilirsiniz.

*O.Ç davasında suçun toplumda yarattığı infial nedeniyle verilen tahliye kararı, hukuki meşruiyetten yoksundur. #BuUlkedeTecavuzSucDegildir

*#BuUlkedeTecavuzSucDegildir cunku suclu her zaman tecavuze ugrayandir…

*böyle adalet olursa kısas’ı başka yerinden uygulatip, tecavüz edene tecavüz ettirmeyi düşünebiliriz #BuUlkedeTecavuzSucDegildir#twitliYORUM

*Pozantı çocuklarına 34 yılı uygun bulanlar, Pozantı tecavüzcülerinin kıdemlerini arttıranlar. #BuUlkedeTecavuzSucDegildir

*Ö.Ç. davasında tebrikler, bir peçete tutmadığınız kalmış.#BuUlkedeTecavuzSucDegildir

*Bu ülkede poşu takılmaz, Öğretmenler Grev yapamaz, Aleviler-Kürtler kendile bahşedilen haklarıyla yaşarlar ama#BuUlkedeTecavuzSucDegildir

*Sakarya’da 34kişinin tecavüzüne uğrayan Ö.C(14)davasında tüm sanıklar tahliye edilmiş,bari hiç yargılamayın da böyle rezil kararlar vermeyin.

*14 yaşında Ö.Ç’ye tecavüz edenlere, PFDK’nın Fernandes’e verdiği kadar ceza vermedi yüce adaletimiz. Yazıklar olsun.

*ammaan ha / içinizdeki çocuğa dikkat edin de tecavüz etmesinler!

*Behzat Ç’nin sevgilisiyle yaşamasının rahatsız ettiği “ahlak”, 34 kişinin bir çocuğa tecavüz etmesinden rahatsız olmamış besbelli!

*14 yaşındaki çocuğa tecavüz suç değil, ama o çocuk hamile kalsa o çocuğu aldırmak suç… #BuUlkedeTecavuzSucDegildir

*14 yaşındaki kıza tecavüz eden 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 kişi… serbest.

*Kız çocuğu 14 yaşında. 19 insan kılıklı tecavüz ediyorlar ve mahkeme hepsini serbest bırakıyor. Bilin bakalım olaylar hangi ülkede geçiyor?

F5HABER

Yorum Yaz


.