Türkan Şoray’dan güzel haber

Çarşamba, Ekim 14, 2015, 16:00
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yeşilçam’ın Sultan’ı Türkan Şoray, ‘Sezen Aksu hastalığı’ olarak bilinen cushing sendromuna yakalandı.

Ünlü sanatçı ‘Türkan Şoray nadir görülen ‘Cushing sendromu’ hastalığına yakalandı. Halk arasında ‘Sezen Aksu hastalığı’ olarak bilinen problem karşısında, güçlü kalan ve kısa sürede iyileşmeyi başaran Türkan Sultan, medyada çıkan ‘hastalığa yakalandı’ haberleri üzerine basın danışmanı aracılığıyla bir açıklama yaptı.

ŞU AN SAĞLIĞI ÇOK İYİ
Şoray’ın basın danışmanı, “Türkan Şoray’ın katılımcısı olduğu, sunuculuğunu Erhan Yazıcıoğlu’nun yaptığı, Metabolik Cerrahi Buluşması’nın ardından, hakkında çıkan “Nadir Görülen Hastalığa Yakalandı” haberleri sevenlerini ve Türkan Hanım’ı oldukça üzmektedir. Türkan Şoray’ın söz ettiği durum eski bir süreç olup hastalığı atlatmıştır. İki sene önce yakalandığı hastalık ile ilgili tedavi görmüş ve iyileşmiştir. Söz konusu konuşma iyileşme ve tedavinin önemine gönderme yapmak için verilmiş bir örnektir. Kendisinin şu an herhangi bir sağlık sorunu yoktur” dedi.

SOSYAL MEDYA SALLANDI
Şoray’ın hasta olduğu haberleri, sosyal medyada da geniş yer buldu. Birçok Şoray hayranı, önce büyük üzüntü yaşadı. Şoray’a, “Geçmiş olsun” mesajları gönderen hayranları, “Şoray hasta değil, iyileşti” açıklamasının ardından büyük sevinç yaşadı. Binlerce kişi, Şoray’ın iyi olduğunu öğrendikten sonra ‘mutluluk’ mesajı paylaştı.

CUSHİNG SENDROMU NEDİR?
Cushing sendromu sıklıkla kadınlarda görülen erkeksi görünüm, kilo alma, kan şekerinin yüksek olmasıdır. Hastaların idrarlarında şeker bulunur. Böbrek üstü bezlerinden kortizol adlı hormon üretilir. Eğer bu hormon böbrek üstü bezlerinden aşırı üretilir ya da kortizonun uzun süre yüksek miktarda kullanılmasıyla ortaya çıkan hastalığa Cushing sendromu denir. Hastalık ABD’li Dr. Harvey Cushing tarafından bulunmuştur.

KAYNAK : akşam.com.tr

Yorum Yaz


.