Trendlerin düşkünü beyaz giyer kış günü

Cumartesi, Aralık 1, 2012, 19:41
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Giysinin tarzı ne olursa olsun maskülen veya feminen, bu kış beyazda kendini buluyor.

Kalın beyaz kazakların dışında kışın beyaz giymek yadırganır. Oysa beyaz, kışın en önemli simgelerinden biri olan karın da rengi. Neyse ki moda dünyası her kuralı olduğu gibi bunu da yıkıp gerçekten ‘bembeyaz bir sayfa’ açtı bu sezon. Yani soğuk havalarda da beyazdan vazgeçmek istemeyenlere güzel haber var. Üstelik en sade renk olarak anılsa da hatta bazı fikirlere göre renk sayılmasa bile bembeyaz bir kıyafet aslında giyebileceğiniz en iddialı şey. Hatta tepeden tırnağa giyip renksizliğini arttırınca daha güzel. Bu yüzden olsa gerek Emilio Pucci’den Alexander Wang’e, Blumarine’den Alexander McQueen’e kadar pek çok modaevinin renk dili bu sezon onda buluşuyor. Tabii anahtar kural bembeyaz giyinmek olsa da bu modaya uymanın tek bir yolu yok. Bambaşka dokular, detaylar ve kesimler beyazı farklılaştırıyor.

İki trendi birden kapsıyor
Bir taşla iki kuş vurmak diye buna denir. Ünlü tasarımcılar beyaz pantolonların etkisini yazdan kışa taşımaya kararlı. Ancak ceketler olmadan da olmaz. Zira maskülen bir stile giden yolda sezonun bir diğer güçlü trendi olan pantolon takımların etkisini yadsıyamayız. Geniş paçalı bir pantolonu, güçlü omuz hatlarına sahip bir ceketi ve elbette beyaz gömlekleri alışveriş listenize ekleyin deriz. Alexander Wang ve Alberta Ferretti podyumlarının da gözdesi olan beyaz takımların biraz cesaret gerektirdiği doğru, ama özellikle ofis stilinde fark yaratmak konusunda da üstlerine yok.

Maskülen

Alexander Wang koleksiyonundan…
Parıltılı


Beyazın en çarpıcı hali

Beyazın minimal ya da romantik havası size göre değilse bile üzülmeyin. Renklerin en renksizine daha çarpıcı bir hava katan parıltılar ve metalikler imdadınıza yetişecek. İster kendinden işlemeli modelleri tercih edin, isterseniz iri altın kolyeleri stil silahınız olarak kullanın… Bembeyaz kıyafetlerin gündüzden geceye geçişini kolaylaştıran aksesuarlar ve işlemeler sayesinde daha ışıltılı görüneceğiniz kesin.

Masal prenseslerinin izinde

Romantik

Saflığı ve asaleti temsil eden beyaz boşuna masal prenseslerinin rengi değil. Ne de olsa romantizm onun ruhunda var. Uzun elbiseler beyazın ihtişamını çok iyi vurguluyor. Dantel, kürk gibi detaylar ise beyazda kendini daha iyi gösteriyor, Chanel’in couture koleksiyonu bunun en iyi örneklerinden. Aynı etkiyi gündelik hayata taşımanın en kolay yolu ise şifon bluzlar ve beyaz paltolar. Derek Lam defilesinde olduğu gibi uzun, şifon etekle, kalın örgülü bir süveteri bir arada kullanmayı da deneyebilirsiniz. Tabii gelin gibi görünmek istemiyorsanız kırık beyazı tercih etmekte yarar var.

Valentino’nun beyaz elbiseleri dantel işlemeleriyle öne çıkıyor.

KAYNAK: milliyet.com.tr.Cumartesi

Yorum Yaz


.