Topuklu ayakkabı giymek için…

Pazartesi, Haziran 23, 2014, 19:42
El ve Ayak Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Topuklu ayakkabı giyebilmek için parmaklarınızı kestirir miydiniz? Pek çoğumuzun hayır cevabı vereceği bu soruya evet diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.


Sindirella ameliyatı adı verilen ayak estetik ameliyatlarında, genellikle baş parmaktan daha uzun olan ikinci ve üçüncü parmaklar kesilerek kısaltılıyor.


Bunun yanında ayak baş parmağının yanında oluşan deformasyon da yine bu ağrılı ameliyatla düzeltiliyor.


Ancak ameliyat ve ardından gelen nekahat süreci son derece ağrılı geçiyor. Ve sonuç her zaman başarılı olmuyor.


Ameliyatla ayak parmaklarına tel takılan kadınlar, bir süre bu tellerle yere basamadan ağrı içinde yatmak zorunda kalıyor.


Maliyeti oldukça yüksek operasyonun ardından, ayak parmaklarını eskisi kadar hareket ettiremeyen kadınların sayısı da oldukça fazla. Sindirella ameliyatı kurbanlarından biri, İngiltere’de yaşayan Danielle Sandler.


Geçirdiği zorlu ameliyatta inanılmaz ağrılar çeken, ve ayak parmaklarındaki tellerin acısını uzun süre hisseden Sandler, tellerin alınma sürecinin de bayıltacak derecede acı verici olduğunu söylüyor.


Tellerin alınmasından haftalar sonra ayakları, yere basamayacak kadar çok şişen kadın, doktorunun ‘artık yalnızca düz ayakkabı giyebilirsin’ cümlesi üzerine çektiği acıyı katlanarak yeniden hissediyor.


Sindirella ameliyatı sonrası topuklu ayakkabı giymek bir yana, ayak parmaklarını hareket dahi ettiremeyen Sandler, ayaklarının operasyon öncesinden daha fazla acı verdiğini söylüyor.

KAYNAK : milliyet.com.trYorum Yaz


.