Tatlıses, 200 bin TL’yle oyun oynuyor

Cuma, Eylül 23, 2011, 0:20
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İbrahim Tatlıses, kendisi için İsviçre’den getirilen 200 bin liralık el robotuyla hem sol kolunu çalıştırıyor, hem de oyun oynuyor

“Mucize” adlı 9 şarkılık yeni albümü için yakında stüdyoya girmeye hazırlanan İbrahim Tatlıses için İsviçre’den getirilen “Armeo Spring” adlı el robotu dün basına tanıtıldı. Mart ayında uğradığı silahlı saldırı sonrası felç kalan vücudunun sol tarafını hareket ettirmek için Romatem Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören Tatlıses’in kullanacağı robotun maliyetinin 200 bin TL, bir saatlik seans ücretinin 200 TL olduğu açıklandı.
Hastaların bilgisayar ekranı yardımıyla günlük kol hareketlerini oyun oynar gibi gerçekleştirerek beynin unuttuğu hareketleri yeniden öğrendiği robotu doktor Köksal Koloğlu tanıttı. Tatlıses önceki gün bir saat el robotuyla çalışmalar yaptı. Tatlıses’in el robotu yoluyla, hem kolunu çalıştırdığı, hem de oyun oynadığı belirtildi.

Tedavi 3 ay sürecek
Tatlıses’in iyi durumda olduğunu söyleyen Köksal Koloğlu, “İbrahim beyin sadece kolunda sorun var. Ayakları ve yüzünde hiçbir sorun bulunmuyor. Sol kolunda da iyileşme giderek artıyor. 8 hafta sonunda çok daha iyi olacağını tahmin ediyoruz. Yaklaşık 3 ay sonra ise tedavisi bitecek gibi görünüyor. Şarkı söylemesinde problem yok. İstediği zaman sahneye çıkabilir” dedi.

MİLLİYET

Yorum Yaz


.