Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması sonuçlandı

Cuma, Mayıs 20, 2016, 20:44
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Urla Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü ve Orkestra Şefliği Ana Bilim Dalı işbirliğiyle, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) medya sponsorluğunda, ilk kez düzenlenen Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması’nda ‘Yalan’ isimli beste ile Doğan Kospançalı, solist dalında ise aynı şarkıyı seslendiren Buket Bengisu birinci oldu.

Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde TRT sunucusu ve spikeri Murat Can Canbay’ın sunduğu geceye, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzun, TRT İzmir Müdür Yardımcıları Mustafa Büyükışık ile Neşide Sağlık ve İzmirliler katıldı. Aysun Kocatepe’nin solist olarak sahne aldığı gecede, Hakan Aysev Tanju Okan’ın “Kadınım” ve “Deniz ve Mehtap” şarkılarını seslendirirken, Ali Kocatepe, Suat Suna, Bülent Özveren, Ali Rıza Türker, Erhan Doğan, Hakan Aysev, Ümit Tunçağ, Yusuf Günday yarışmanın seçici kurulunu oluşturdu.

Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması’nda ”Yalan” isimli beste ile Doğan Kospançalı, solist dalında ise aynı şarkıyı seslendiren Buket Bengisu birinci oldu. Kospançalı 10 bin lira, Bengisu ise 3 gün Urla tatili kazandı.

Finale kalan bestecilere plaket veren Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar “ Böylesine özel bir günde, bugünü yaşamak ayrıca önemli. Zira Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de geleceğimizi gençlere emanet etmişti. Hepiniz onu Tanju Okan kimliği ile biliyorsunuz ama bizler için Tanju abi, Tanju amcaydı ve buradan ona selam olsun” dedi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak da “’Tanju Okan‘ı rahmetle andığımız bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu manada hepimizin bayramını kutluyorum. Ülkemizi, değerlerimizi, vatanımızı bize emanet eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve hürmetle anıyoruz. Bu güzel güne, bu kutlu yola böylesi güzel bir gece yakıştı diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KAYNAK : star.com.tr

Yorum Yaz


.