Taburcu oldu

Cuma, Mart 30, 2012, 21:49
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Türkiye’nin ikinci çift kol nakli gerçekleştirilen 34 yaşındaki Atilla Kavdır, tedavi edildiği Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nden bugün öğleden sonra taburcu edildi.

Kavdır kendisi için özel olarak düzenlenen tekerlekli sandalyeyi de bugün ilk kez denedi.

AÜ Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 20 Ocak’ta 11 saat süren ameliyatla, Uşak’ta yaşamını yitiren 39 yaşındaki Ahmet Kaya’nın kolları nakledilen Atilla Kavdır ameliyattan 69 gün sonra taburcu edildi. Öğleden sonra hastanedeki çıkış işlemleri yapılan Kavdır, üniversitenin teknik atölyesinde kendisi için özel düzenlenen tekerlekli sandalyenin ilk denemesini de yaptı. Atilla Kavdır, saat 14.30’da AÜ Hastanesi B Blok bahçesinde tekerlekli sandalye ile kısa bir gezinti yaptı.

Sandalyenin çok rahat ve kendisi için çok konforlu olduğunu söyleyen Atilla Kavdır, “Önceki tekerlekli sandalyeden çok daha rahat. Kollarım ve bacaklarım yeniden düzenlenen sandalyem ile daha rahat etti. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere fizik tedavilerim düzenli olarak sürecek. Aylar sonra evime gideceğim için çok mutluyum. Ailemle evimde daha iyi günler geçireceğiz” dedi.

Kavdır ile aynı tarihte Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar da 24 Mart’ta taburcu edilmişti.

Yorum Yaz


.