Şükran Ay vefat etti!

Çarşamba, Kasım 23, 2011, 23:28
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Müzik dünyasının usta sanatçısı, Savaş Ay’ın annesi Şükran Ay hayatını kaybetti. Sabah ailesi olarak, Savaş Ay’a başsağlığı diliyoruz!

Pankreasından başlayan ve diğer iç organlarına da sıçrayan kanser hücreleri, doktorların usta sanatçı Şükran Ay ilgili umutlarının tükenmesine neden olmuştu…

Türk Sanat Müziği’nin 70’li yıllardaki divalarından ve usta gazeteci Savaş Ay’ın annesi olan Şükran Ay, pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Şişli Etfal Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Şükran Ay’ın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.Oğlu Savaş ve kızı Işıl Ay, hastalığı boyunca bir an olsun annelerini yanlız bırakmazken, ünlü sanatçının ölümü sevenlerini yasa boğdu.

Sanat hayatına Kazablanka, Maksim ve Çakıl gibi büyük gazinolarda; Zeki Müren, Müzeyyen Senar gibi sanatçılarla başlayan, ardından Muazzez Abacı, Emel Sayın, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Ajde Pekkan, Bülent Ersoy ve Muazzez Ersoy’la sahne alan Şükran Ay, sayısız şarkıya hayat verdi. Buğulu sesiyle tanınan, “Sevemedim Karagözlüm ve “Bir Fincan Kahve Olsam” gibi meşhur şarkıları da seslendiren Şükran Ay’a bir süre önce pankreas kanseri teşhisi konuldu. Tedavisi süren ünlü sanatçı, durumu ağırlaşınca Şişli Etfal Hastanesi’nde yoğun bakım servisine kaldırıldı. Şükran Ay, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cenazesi, yarın Fatih Camii’nden kaldırılacak.

SABAH

Yorum Yaz


.