Spor yapmak isteyene profesyonel destek

Pazar, Aralık 4, 2011, 0:43
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Niyetlenmenize rağmen spora başlayamadınız mı? Hangi egzersizin sizin için daha uygun olduğunu bilmiyor musunuz? O zaman kişiye özel programlar sunan antrenmanyap.com sitesi sizin için uygun olabilir

Eski sporcu Mutlu Atlı, spora başlamaya fırsat bulamayan, nereden başlayacağını bilemeyen ya da uzun süredir spor yapan, ancak istediği sonuca ulaşamayan kişileri düşünerek bir projeye imza attı. Antrenmanyap.com isimli bir site kuran Atlı, bu site yoluyla profesyonel sporculara, siteye başvuranlara özel antrenman listesi hazırlatıyor.
– Spor yaşantınız nasıl başladı? – 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi atletizm takımı ile başladığım spor hayatım 90’lı yılların ortalarına kadar yol, pist ve kros yarışlarına katılarak geçti. 30’lu yaşların başlarında ise dayananıklılığın ön planda olduğu maraton dalında yarışmaya başladım. Ardından, kendimi daha farklı alanlarda da sınama arzumla, yüzme, bisiklet ve koşu branşlarından oluşan, triatlon sporuna ağırlık vererek, bu dalda yarıştım ve beni çok mutlu eden başarılar elde ettim. Bilinçli antrenman ve düzenli bir çalışma ile, Avrupa Triatlon Şampiyonası Alanya ayağında 40 yaş üzeri erkeklerde, önce Avrupa Şampiyonu ve sonrasında Avrupa 3’üncüsü oldum. Halen, bu üç branşta haftanın beş günü antrenman yapmaya devam ediyor ve formumu korumaya özen gösteriyorum.
– Siteyi hazırlama fikri nasıl doğdu? – Zaten amatör ya da profesyonel birçok sporcu bizden öneri ve antrenman programları alıyordu. Biz de dünyada konusunun uzmanı antrenörler ile irtibata geçerek anlaşmalar sağladık. Ve ABD’de örnekleri bulunan, internet üzerinden ‘kişiye özel antrenman programı’ alabilme imkanını uygulamaya karar verdik.
– İnsanlar başta heves edip sonra vazgeçiyor. Çözümünüz var mı? – Bunun en büyük nedeni, spor yaparken karşılaşılan zorluklar veya motivasyon eksikliği oluyor. Zaman içerisinde gördük ki; insanlar spor yaparken güvenilir ve doğru bilgiye ulaşma şanslarının olduğunu bilirlerse, spor yapmak için daha istekli oluyor. Bizim ücretimiz de birçok spor salonunun ücretinin yanında çok uygun. Kişilere kendileri için en uygun antrenman programlarını hazırlıyoruz. Ayrıca, teknolojinin sağladığı imkanları da sonuna kadar kullanabiliyoruz.

Dünyaca ünlü sporcular destek veriyor
– Bu kadar profesyonel sporcuyu bir araya getirmek zor olmadı mı? – İletişime geçtiğimiz sporcu, antrenör ve danışmanlarımızı, yaptığımız işteki iddiamıza ikna etmek zor olmadı. Örneğin, dünyaca ünlü atletizm antrenörü Tony Benson ve bisiklet antrenörü Hunter Allen, destek vermekten çekinmedi. Ayrıca, antrenman programlarımızı uygulayarak yarışlardan iyi dereceler ile dönen arkadaşlarımız, bize destek verdi. Her birine buradan teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Dileriz, sporcularımız ve bize destek veren dostlarımız ile her geçen gün daha da büyüyen bir aile oluruz.

SABAH

Yorum Yaz


.