Sonbahar 2012’nin anahtar parçası deri etekler

Çarşamba, Ağustos 29, 2012, 22:11
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Sonbaharın gelişine sevinmek için artık bir sebebimiz daha var. Müptelası olduğumuz deriler, bu sonbahar gardıropta baş rolü oynayacak.

Deriler artık sadece cekette değil, elbisede, etekte, pantolonda kısacası her şeyde!  Deri etekler içinse sonbahar 2012’nin anahtar parçası, olmazsa olmazı desek hiç de yanlış olmaz. Üstelik bu anahtar parça birçok farklı şekilde giyilebiliyor, onu kendi stilimize uyarlamak da bize kalıyor.

Siyah ve Seksi
Eğer stilinizi tanımlarken seksiyi mutlaka kullanıyorsanız ve dolabınızın çoğunluğu siyahsa, deri eteklerde de siyahtan ve seksapelden vazgeçmeyeceksiniz demektir. Şanslısınız, çünkü deri etek bu betimlemeye zaten çok kolay adapte olabilecek bir parça. Vücudunuzu saran, mümkünse derin yırtmaçlı bir deri etek seçin ve onu deri bir çizme ile birleştirin.

Elegan
Günlük hayatınızda kalem etek bluz ve stilettolarınıza bağımlısınız ve deriyle pek de haşır neşir değilsiniz diyelim. Ama yine de bu sezon kendinize uygun bir deri etek bulup onu elegan stilinize göre uyarlayabilirsiniz. Diz hizasında veya ondan biraz daha uzun kalem bir deri etek seçin ve onu ipek veya saten dökümlü bluzlarınız ile kombinleyin. Deride renk olarak siyahta sabit kalmak zorunda değilsiniz, bordo, koyu yeşil ve koyu kahveler de tam size göre.

Eğlenceli
Eğer stilinizi eğlenceli diye tanımlıyorsanız ve giyinmek sizin için oyun oynamak gibiyse buradan buyurun. O bedeninizi saran kalem deri eteklerin içinde kendinizi hapsolmuş gibi hissediyorsunuz. O yüzden mini ve kloş bir deri etek seçmelisiniz. Opak çoraplarınız ve bağcıklı botlarınızla, deri eteğinizi eğlenceli stilinize uyarladınız bile!

Vamp
Vamp bir ruhunuz var ve dedektif filmlerindeki kostümlere bayılıyorsunuz. Tam yerine geldiniz çünkü o filmlerde bol bol gördüğünüz deri etekler, vamp dekolteler bu sezon çok moda. Vücudunuzu saran bir deri etek seçtikten sonra yüksek dekolteli bir üst ve simsiyah güneş gözlüklerinizle artık siz de dedektif filmlerinden fırlamış gibisiniz.

Sofistike
Hiçbir şeyi olduğu gibi kabullenmiyor, kendi dokunuşunuzu katmadan edemiyor, sofistike bir görünümden hoşlanıyorsunuz. Öyleyse deri eteklerinizi de farklı dokunuşlar, farklı kumaşlarla kombinleyip giyebilirsiniz. Mesela boğazlı kalın örgü kazağınızı, deri eteğiniz ile kombinleyebilir veya görünümünüze fazla aşırıya kaçmayan transparan bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

KAYNAK . mahmure .com

Yorum Yaz


.