son dilek

Çarşamba, Ağustos 19, 2009, 0:31
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

5 yaşında kansere yakalanan küçük çocuğun son dileği gerçek oldu.

Almanya’da tüm vücudunu saran kanser nedeniyle sadece birkaç hafta ömrü kalan ve son arzusu olarak anne ve babasını yeniden evlendiren 5 yaşındaki Pascal yaşamını yitirdi. Dresden kentinde yaşayan Pascal, ‘ın annesi Yvonne (29) ve babası Marco (31) şiddetli geçimsizlik yüzünden evliliklerini bitirdi. Bundan kısa bir süre sonra da Pascal’ın kalbi ve akciğerlerinde daha sonra tüm vücuduna yayılan bir kansere yakalandığı teşhis edildi. Tüm tedavileri deneyen doktorlar, nisanda çocuğun yalnızca 6 haftalık ömrü kaldığını söyledi. Küçük çocuk, “Son arzum olarak annemin ve babamın yeniden evlenmesini istiyorum” dedi. Yvonne ve Marco, çok kısa ömrü kalan küçük çocuklarını kırmadı ve yeniden evlenmeyi kabul etti. Ancak baba işsizdi ve anne hasta çocuğuyla ilgilendiği için beş kuruş paraları yoktu. “A Heart for Children” isimli yardım organizasyonu düğün için tüm olanaklarını seferber etti ve çift, 18 Nisan’da yeniden dünya evine girdi.

Düğünde 2 yaşındaki kız kardeşi Samira ile birlikte gülümseyerek etrafa çiçekler dağıtan Pascal ise düğün sonunda tekrar hastaneye yatırıldı. Doktorlar durumu giderek kötüleşen Pascal’a acı hissetmesin diye morfin verdi. Küçük çocuk kalbi 3 kez durmasına rağmen mücadeleyi bırakmadı ancak geçen cuma günü son isteği yerine geldikten 4.5 ay sonra evinde hayata veda etti.

Ölüm sonrası Bild gazetesine açıklama yapan baba Marco, “Oğlum kansere karşı verdiği savaşı kaybetmedi, hayata gözlerini yumarak kendini ondan kurtardı” dedi.

2009 yıl başından itibaren doktorlar, 5 yaşındaki Pascal’ın bütün ciğerini kanserin sardığını teşhis etmiş ve ölümü beklemekten başka bir çareleri olmadığını açıklamıştı.

Şimdi Almanya hastalık sürecinde sempatik tavırlarıyla bütün ülkenin kalbini kazanan ve bir bakıma kanser hastalarının umudu da olan Pascal’ın cenaze törenine hazırlanıyor.

Yorum Yaz


.