Son anda ölümden döndürülen hayvanlar

Cumartesi, Mart 3, 2018, 22:25
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Boynunda frizbi halkasıyla bulunan fokun yardıma muhtaç görüntüsü görenleri derinden etkiledi. İşte fokun yardım edildikten sonraki hali!

İngiltere’de Norfolk yakınlarında Horsey plajındaki insanlar boynunda frizbi olan yaralı bir foka rastladı. Bulunduğunda yarası oldukça derindi bu bakımdan frizbinin altı aydır fokun boynunda olduğu düşünülüyor. Olayın gerçekleştiği çevredeki insanlar, yaralı foka yardım etmek için birkaç girişimde bulundu. Fakat yetersiz kalınca yetkililere haber verdiler.

İlk başlarda foku yakalamak için atılan adımlar başarısız oldu. Ancak daha sonra durumu kötüye giden foka yakınlaşmak daha kolay oldu ve nihayet yardım ekibi foku yakalayabildi.

Fok, yetkililer tarafından 1 ay sonra East Winch Wildlife Centre’a bırakıldı. Merkez müdürü Alison Charles, fok balıklarının çok fazla meraklı olduğunu, bu nedenle muhtemelen frizbiyi incelemek isterken boynuna takıldığını, ve zamanla boynunda yer edinip kendisinin yeme ve içmesinde sıkıntılar yarattığını söyledi.

Fokun durumu hakkında yorum yapan müdür, frizbi oynayanların frizbiyi kaybettikleri zaman bulmaları konusunda daha titiz davranmalarını rica etti. Fok uzun süre antibiyotikler ve ağrı kesiciler eşliğinde iyileştirildi.

Alison, bu kurtarma olayında yardımı geçen herkese ve fokun durumunu yetkililere haber veren topluma teşekkürlerini iletti. Ayrıca sözlerine, halkın etrafa çöp atmaması konusunda daha dikkatli ve düşünceli olması gerektiğini ekledi.

İspanya’nın Madrid kenti yakınlarındaki Sierra de Guadarrama dağlarının Pedriza bölgesinde yürüyüş yapan bir grup insan kayaların arasında sıkışan bir keçiye rastladı.

Boynuzlarından sıkışan ve birkaç saattir o pozisyonda kurtarılmayı beklediği tahmin edilen keçi, duyarlı insanlar sayesinde kurtarıldı.

Ceketlerinden emniyet kemeri yaparak keçiyi kurtaran yürüyüşçüler, keçinin sağlığının iyi olduğundan emin olana kadar yanında beklediler.

Yaşadığı şok haricinde herhangi bir sağlık problemi bulunmayan keçi, bir süre sonra tekrar doğaya geri döndü, onu kurtaranlar da yollarına devam ettiler…

 

BETONU KIRIP YERİN ALTINDAN ÇIKARDILAR

Brezilya’nın Sao Paolo kentine bağlı Araras bölgesinde yaşayan halk, yerin altından sesler geldiğini fark edince betonu kırmaya karar verdiler.

Kırılan betonun altında minik bir kedi yavrusu olduğunu fark eden bölge halkı onu son anda ölümden kurtardı.

İşte ölmek üzereyken kurtarılan o yavru kedi.

BAHÇEDE BULUP BÜYÜTTÜLER! İŞTE SON HALİ…

Bir aile bahçelerinde buldukları ve ne olduğuna anlam veremedikleri yavruyu besleyip büyütmeye karar verdiler. Birkaç ay sonra karşılaştıkları sonuç ise inanılmazdı…

Ne yavrusu olduğuna tanı koyamayan aile ne olursa olsun onu orada ölüme terk etmek yerine bakıp beslemeye karar verdi.

Şırıngalarla sütlü mamalar verildi…

Battaniyelere sarıldı üşümesin diye, sonuçta sadece minik bir et parçasıydı.

Hayata tutunması bile mucize olan bu minik yavru yavaş yavaş büyümeye ve şekillenmeye başladı.

İlk zamanlar fare olduğunu düşündüler, fakat değildi.

Sevimlilik abidesi bir uçan sincaptı!

ÖLÜME TERK EDİLEN MİDDİLİNİN DEĞİŞİMİ DUYGULANDIRDI

Belçika’da bir barınakta bulunan midillinin görünüşü yürek yaktı.

Tırnakları uzayan, tüyleri kesilmediği için uzun kalan zavallı midillinin vücudunda çeşitli yaralar da vardı.

Sağlık ekipleri tarafından kurtarılan minik midillinin ihmal edilmesi görenleri oldukça üzdü.

Yetersiz beslenme nedeniyle açlıktan ölmeye çok yakın olan bu zavallı hayvan, bulunduğunda sadece 70 kilogramdı.

Oysa onun yaşındaki midillilerin ortalama 200 kilogram olması gerekiyor.

Küçük midilli ilk önce sağlık görevlileri tarafından beslendi.

Ardından hayvanın uzayan tırnakları teker teker kesildi.

Daha sonra midillinin tüyleri yıkandı ve tıraş edildi.

Midilli son haliyle duygulandırdı.

 

ZİFTE BULANMIŞ KÖPEĞİN DUYGULANDIRAN DEĞİŞİMİ

Süleymaniye köyündeki yol asfaltlama çalışmaları sırasında iki yavru köpeğin zifte yapıştığını gören vatandaşlar, durumu zabıta ekiplerine bildirdi.

AA’nın haberine göre zabıta ekibince alınarak Zile Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezine götürülen yavru köpekler, hayvanseverlerin de yardımıyla yaklaşık 25 kilogram sıvı yağ kullanılarak ziftten arındırıldı.

Belediye Zabıta Müdürü Metin Günter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yavru köpekleri aldıklarında burun deliklerinin bile ziftten kapanmış halde olduğunu söyledi.

Yavru köpekleri adeta asfalttan kazıyarak kurtardıklarını belirten Günter, “Hayvanseverler zifti sıvı yağ ile temizlememiz gerektiğini söyledi. Hayvanseverlerin yardımıyla yavru köpekleri yaklaşık 4 saat süren çalışma sonucu ziftten arındırdık.” dedi.

İKİ DUVAR ARASINDA SIKIŞMIŞ HALDE BULUNDU

Hindistan’da iki duvar arasında sıkışıp kalan köpek yardımsever insanlar tarafından kurtarıldı.

Bitkin halde olduğu görülen sokak köpeği, duvar kırılarak sıkıştığı yerden çıkarıldı.

İşte o kareler…

YAVRU KEDİNİN BU HALİ YÜREK DAĞLADI!

Denize düşen yavru bir kedinin çırpınışlarını gören adam, minik hayvanı kurtardıktan sonra çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

İşte bitkin bir halde yaşam mücadelesi veren minik kedinin son hali…

Yavru kediyi kurtardıktan sonra evine alıp sahiplenen adam fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

 

 

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.