Sokakta ekmek satarken keşfedildi

Pazartesi, Şubat 15, 2016, 21:51
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Bir başarı öyküsünün kahramanı olmak için doğru zamanda doğru yerde olmak da önemli.  Nijerya sokaklarında ekmek satan 2 çocuk annesi Olajumoke Orisaguna’nın başına gelenler gibi…

Tinie Tempah adlı Nijeryalı pop yıldızı sokaklarda gazeteciler için poz veriyordu.

Ancak, o an yanından geçen 27 yaşındaki genç kadın kadraja takıldı. Ekmek satıcısı Olajumoke Orisaguna’yı fotoğrafçı Ty Bello fark etti ve ona şöhretin kapılarını açtı.

Artık mankenlik yapan Orisaguna, başına konan bu talih kuşu için hayli mutlu. Tesadüf eseri de olsa sahip olduğu şöhretin tadını çıkartıyor.

Moda ve fotoğraf çekimlerine katılmaya başlayan genç kadın bundan böyle kariyerini modellik yaparak sürdürmek istediğini söylüyor. Yakaladığı şansı iyi değerlendiren genç kadının öyküsü ise şöyle:

Profesyonel bir kuaför olmak için eğim alan Olajumoke Orisaguna’nın iki çocuğuna bakmak için yeterli parası yoktu.

Ona uzak olsa da Lagos kentinde uzak bir akrabasının fırın vardı ve biraz para kazanmak için ekmek satıcısı olmak için iş istedi.

14 aylık kızını da yanına alan genşç kadın, kocası ve büyük oğlunu geride bırakmak zorunda kaldı.

Sokakta tesadüfen fotoğrafçı Ty Bello’nun kadrajına girmesi ise onun hayatını bambaşka bir yöne çevirdi.

Orisaguna’nın hikayesini Instagram üzerinden paylaşılması ise kapıları tek tek araladı.

Önce bir güzellik merkezinden iş teklifi alan genç kadın şansını modellikten yana kullanmaya karar verdi. Bir model ajansıyla anlaşan Olajumoke Orisaguna, kazandığı para sayesinde yeniden ailesine kavuşabilecek.

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.