Sokak hayvanları sağlıklı ortamda yaşayacak

Pazartesi, Ekim 10, 2016, 21:38
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kağıthane Belediyesi tarafından ilçe genelinde birçok noktada bulunan kedi ve köpek evleri düzenli olarak yıkanarak dezenfekte ediliyor.

Kağıthane ilçe sınırları içerisinde ayrı ayrı her mahalleye Kağıthane Belediyesi tarafından yerleştirilen 210 adet beslenme ve barınma noktası her ay düzenli olarak tek tek yıkanıyor. Kulübelerin yıkanmasının yanı sıra haftalık olarak da yapılan dezenfekte işlemiyle birlikte hayvanların daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirmesi ve hastalıklardan korunması sağlanıyor.

Kağıthane Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan dezenfekte çalışmalarının yanı sıra yine sokak hayvanlarının yemek sıkıntısı çekmemeleri için her gün kedi ve köpek evlerine düzenli olarak mamada konuluyor. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; “İlçemizde yaşayan her canlıya karşı ayrı bir özenle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sokaklarda, caddelerde bizlerle birlikte yaşayan bu dostlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Onların sağlıklı olmaları hem kendileri için hem de insanlarımız için büyük bir önem teşkil ediyor” dedi.

KAYNAK  haberturk.com

Yorum Yaz


.