Ses dalgaları yüzü gençleştiriyor

Pazartesi, Nisan 26, 2010, 22:18
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 1 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Cerrahi olmayan, ultrason teknolojisi kullanarak yapılan işlemle, cildin kendini onarma mekanizması harekete geçiyor.

Yüz gençleştirme ve cilt sıkılaştırma ile ilgili uygulamalarda, son dönemde dikkati çeken uygulama Ulterapi. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) de onayladığı bu yöntemde, odaklanmış ses dalgalarıyla tedavi yapılıyor.

Ulterapi, ultrason teknolojisini kullanan bir prosedür. Uzmanlar, Ulterapi’nin, cilt sıkılaştırma ve yüz kaldırmada dramatik ve uzun süreli faydalar sağladığını, derinin dış tabakasına zarar vermeden etkili olduğunu belirtiyor. Medikal Estetik Derneği Başkanı Dr. Ali Kerim Diler’in sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

– Nasıl uygulanıyor?

Ultrasonik uygulama başlığı cildin üzerine yerleştirilir ve ekranda yumuşak doku katmanları ve derin katmanlar görüntülenir. Uygulayıcı hekim, cildi tarar ve tedaviye ihtiyaç duyan bölgelere odaklanmış ses dalgaları gönderilir. Cilt altında derin bir ısı oluşur. Derinlere ulasan bu enerji cildin kendi kendini onarma mekanizmasını harekete geçirir ve kollajen üretimini uyarır. Zaman içinde kademeli olarak sıkılaşma ve daha gergin bir cilt ortaya çıkar. Ulterapi seansı 30-60 dakika sürer. Sonrasında kişi günlük faaliyetlerine hemen geri dönebilir. Ciltteki hafif  kızarıklık bir saat içinde kaybolur. Bazı durumlarda bir ay sonra ikinci bir uygulama öngörülür.

-Hangi bölgeleri tedavi eder?

Ulterapi alın, göz çevresi, orta ve alt yüz de dahil olmak üzere yüzün herhangi bir parçası ve çene hattında kullanılabilir. Bazı durumlarda, boyun da başarı ile tedavi edilir. Özellikle göz çevresi için ideal bir uygulamadır. Sarkık göz kapağı toparlanır ve kaşlar anlamlı bir şekilde yukarı kalkar.

– Ulterapi güvenli midir?

Ulterapi, 50 yıldır bir tıbbi görüntüleme sistemi olan güvenli akustik ses dalgalarını kullanır. Klinik çalışmalar bu son uygulamanın güvenirliliğini doğruluyor.

– Herkes tedavi olabilir mi?

Ulterapi, tüm cilt tipleri için güvenlidir. Lazer uygulamalarındaki gibi, güneşten veya cilt tipinden kaynaklanan sebeplerle ortaya çıkabilen olası riskleri taşımaz. Yaz ortasında bile uygulanabilir. Derisinde gevseme ve kırışma sorunu olan herkes bu tedaviden yararlanabilir. Ancak, ideal hasta seçimi bütün tedavilerde olduğu gibi, burada da çok önemlidir.

– Sonuç almak ne kadar sürer?

Tabii ki, cildin durumu bu noktada çok önemlidir. Bazı hastalarda deri anında yanıt verir ve ciltteki gerginlesmeyi hemen görmek mümkün olabilir Ancak kalıcı etkisini yavaş yavaş gösterecektir. İki üç ay icinde en iyi sonuçlar ortaya çıkar. Bazı hastalarda tedaviyi her yıl tekrar etmek gerekirken, diğerlerinde daha uzun bir aradan sonra tekrar tedavi gerekebilir. Genellikle 90 günde tatmin edici sonuçlara ulaşılmaktadır. Özellikle yüz ovalinin şekillenmesinde, çene kontürünün belirgin kılınmasında ve boyun gevşemelerinde etkili olmaktadır.

– Tedavi sırasında ne hissedilir?

Ulterapi, oldukça rahat bir işlemdir. Anestezi gerektirmez. Hasta uygulama sırasında sadece sıcaklık hisseder. Bu da katlanılmaz bir sıcaklık değildir. Elbetteki, bu bazı bölgelerde daha fazla rahatsızlık duyurabilir.

– Bu yöntemi diğer cilt sıkılaşma yöntemlerinden ayıran nedir?

Bugüne kadar, sadece cilt sıkılaşma yöntemleri değil, aynı zamanda tüm ameliyatsız estetik uygulamalardan farklı olarak, ilk defa dışardan müdahale eden bir hekim tedavi ettiği deri bölgesini ultrason yardımıyla görebilmekte ve tam o noktaya atış yapabilmekte ve müdahale edebilmektedir. Öte yandan, ne lazerin, ne de radyo dalgalarının ulaşamadığı bir derinliğe, üstelik mükemmel bir isabetle ulaşılmaktadır. Teknolojik olarak yüz cildinin sıkılaşmasında ‘ yeni altın standarttır’ diyebiliriz.1 Yorum yazıldı.

  1. sinan yorumu - Salı, Nisan 27, 2010, 6:46

    fiyatlarla ilgili bilgiYorum Yaz


.