Seksiliğin ‘altın oranı’ bulundu

Cuma, Aralık 9, 2011, 0:16
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yeni Zelandalı antropolog Barnaby Dixson, tarih ve kültürler boyunca erkeklerin seksi bulduğu kadınların özelliklerini araştırdı.

Karakter, göğüs büyüklüğü veya kiloyu hesaba katmadan bir inceleme yapan Dixson, bunun yerine bel-kalça oranını hesapladı ve 0.7’lik oranın geçerli olduğu sonucuna vardı.

Başka bir deyişle, kalça çevresinin tam olarak yüzde 70’i kadar bel ölçüsünün erkeklerin genel olarak seksi bulduğu kadınlara ait bir özellik olduğu sonucuna vardı.

Dünyanın en güzel kadınları olarak kabul edilen isimler de Dixson’ın teorisini destekliyor.

Dixson, süpermodel Kate Moss’un, aktris Jessica Alba’nın, Marilyn Monroe’nun ve Victoria’s Secret meleği Alessandra Ambrosio’nun bu oranı taşıdığını belirtiyor.

Dixson’a göre, erkekler bu orana sahip bir kadını gördüklerinde diğer faktörleri hesaba katmıyorlar.

Dixson, “Bu muhtemelen, erkeklere kadının doğurganlığına dair biyolojik sinyaller gönderen mükemmel 0.7 oranı. Burada kadının kaç beden olduğu önemli olmuyor. Her şey yağın dağılımıyla alakalı ve doğrudan doğurganlıkla ilgili” diyor.

Dixson, erkeklerin spor salonlarında boşuna vakit harcadığını; kadınların zayıf, daha az kaslı fiziğe sahip erkekleri tercih ettiğini belirtiyor.

Bel-kalça oranı nasıl hesaplanır?

1. Karnınızı içeri çekmeden serbest bırakarak ayakta durun.

2. Belinizin en dar noktasını bulun ve ölçün.

3. Kalçalarınızın en geniş noktasını belirleyin ve ölçün.

4. İlk ölçüm sonucunu, ikinciye bölün. Bu sizin bel-kalça oranınızı verir.

MİLLİYET

Yorum Yaz


.