Şeftali çekirdeğinin inanılmaz faydaları

Çarşamba, Ağustos 3, 2016, 22:49
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Birçok faydası bulunan şeftalinin aslında çekirdeğinin de sağlığa birçok yararı bulunuyor. Şeftali çekirdeğiyle evde hazırlayabileceğiniz pratik tariflerle birçok sağlık probleminizden kurtulabilirsiniz.

Şeftali çekirdeğinin faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen şeftali çekirdeğinin yararlarından başlıcaları sindirimi kolaylaştırıp karındaki ağrıları geçirmek ve midenin rahatlamasını sağlamak.
Ayrıca bağırsak hareketlerini düzenleyip ishali önleyen şeftali çekirdeği, öksürüğü durdurmak ve ağrı kesmek için de kullanılıyor.
Yüzyıllardır faydalarından yararlanılan şeftali çekirdeği, eski zamanlarda da çiğnendiğinde diş ağrısını kestiği için kullanılıyordu.
Şeftali çekirdeğinin sindirime etkisi
Mide ve bağırsaktaki problemleri önlemek amacıyla şeftali çekirdeğini kullanabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Bu yönteme göre şeftali çekirdeğini kırıp içindeki yemişi alın, yemişi döverek iyice ezin ve bir kaşık balla karıştırarak yiyin. Bir süre sonra problemlerinizin azaldığını farkedeceksiniz.
Öksürüğü gidermede şeftali çekirdeği kullanımı
Eğer sürekli öksürmekten şikayetçiyseniz şeftali çekirdeğinin içindeki yemişi kaynatın ve suyunu için. Öksürüğünüzün azaldığını siz de farkedeceksiniz.
Ağrı kesici olarak şeftali çekirdeği kullanma
Özellikle baş ağrısına iyi gelen bu yönteme ilk olarak birkaç tane şeftali çekirdeği ezip suyunu çıkararak başlayın. Daha sonra çıkardığınız suyu bir tülbent yardımıyla süzün ve bu sıvıyı kulağınıza damlatın. Bir süre sonra ağrınız geçecektir.
PembeNar
KAYNAK : mmilliyet.com.tr
Yorum Yaz


.