Saçlarınızı kestirme zamanı

Pazar, Kasım 13, 2011, 0:03
Saç Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kısa saç modasını takip etmek için üç modelimizin saçlarını kuaförümüz Marco Santini’nin hünerli ellerine teslim ettik. Onların çarpıcı değişimleri belki size ilham verebilir ve bu sayede saçlarınızı kestirerek en az onlar kadar seksi bir stile sahip olabilirsiniz.

Küt kesim

Öneri 1: Hafif Dalgalı Omuz hizasının biraz üzerinde kesilmiş saçlar hem yüz şeklinizi daha ön plana çıkaracak hem de daha hacimli duracak. Hafif dalgalar ve derince ayrılmış bir yiv ise ekstra ateşli bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Öncelikle sıcak bigudileri tutam tutam ayırıp sardığınız saçlarınızda 15 dakika bekletin. Açtıktan sonra parmaklarınızda dağıtıp biraz kabartın ve saçlarınızı hangi tarafa ayırmak istiyorsanız kaşınızın tam ortasının hizasından bir tarak yardımıyla düzgünce ayırın. Sürekli kullandığınız yönün aksine ayırdığınız saçlarınız çok daha hacimli duracaktır. Verdiğiniz şekli korumak için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Pixie kesim

Öneri 1: Geriye Doğru Saçın üst kısımları uzun (12-15 cm), arka kısımları kısa (5-8 cm) olan bu kesim çok rahat kullanılabiliyor. Bu görünümü elde etmek için, bolca jöleye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Islak saçlarınızı yuvarlak fırçayla diplerden yukarıya doğru çekerek fönleyin. Sonra saçlarınızı avuçlarınıza yaydığınız saç jölesi ile geriye doğru yatırın. Unutmayın işin püf noktası üst tarafların kabarık olması!

Son zamanlarda yükselişe geçen kısa saç modası (ki Scarlett Johansson, Brooklyn Decker ve Dianna Agron da sıkı takipçilerinden), kişi için tam anlamıyla stil dönüşümünü vaat ediyor. Dergimiz için modellerin saç kesimlerini gerçekleştiren kuaför Marco Santini, kısa saçın 90’ların başında bile bu kadar revaçta olmadığını söylüyor. Sonuç, sizi seksi göstermenin yanı sıra dış görünüşünüze fark edilebilir bir yenilik katıyor. Tam Gizlilik (Complete Confidence) kitabının yazarı Sheenah Hankin, “Ayrılık ya da iş değişikliği gibi büyük olayların ardından bedenimizde çeşitli değişiklikler yapmak isteriz. Saçlar ise çevremiz tarafından en fark edilebilir seçenektir” diyor. Eğer böyle iddialı bir kesim için kendinizi hazır hissediyorsanız, sizin için hazırladığımız üç alternatiften birini deneyebilirsiniz. Kullanışlı bu üç saç kesimini, iki ayrı şekillendirme önerisiyle örnekliyoruz.

Katlı kesim

Öneri 1: Dışa Fönlü Eğer saçlarınızın fazla kısalacağı düşüncesi sizi korkutuyorsa omuz hizasında bir kesim sizin için ideal. Bu örnekte, hepsi tek boy görünen saçlar aslında farklı boylarda onlarca kata sahip. Dolayısıyla bu da saçlara ekstra hacim kazandırıyor. Nemli saçlarınıza şekillendirici jel sürün ve kuruyana kadar yuvarlak fırçayla diplerinden yukarıya doğru çekerek fönleyin. Uç kısımlarını ise fönlerken dışa doğru kıvırın. Parmaklarınızı saç spreyi ile ıslatarak alnınıza düşen saçları yaklaşık iki buçuk santim kadar geriye atın ve yüz hatlarınızı açıkta bırakan bu saç modeline sahip olun.

Küt kesim

Öneri 2: Düz ve Asimetrik Daha havalı bir görünüm için kuaförünüzden saçlarınızın bir tarafını daha uzun bırakmasını isteyin. Özellikle saçlarınız düzken, bu model kendini daha iyi gösterecek. Saç kurutma makinesini üst tarafta, düz fırçayı içe saçınızın alt tarafında tutarak saçlarınızı dümdüz fönleyin. Saçlarınızın doğal ayrımı bu model için ideal olacak. Elektriklenmeyi önleyici bir saç serumuyla kabaran saç tellerini ehlileştirerek işlemi sonlandırın.

Asimetrik küt kesim, uzmanlar tarafından “mükemmel kesim” olarak adlandırılıyor. Çünkü bu model herkeste harika duruyor.

Pixie kesim

Öneri 2: Dağınık Saçlar Saçlar dağınık olduğunda bu seksi kesimin çok daha etkileyici göründüğünü bilmelisiniz. Fındık büyüklüğünde saç şekillendirici jeli ve parlaklık verici serumu karıştırın ve saçlarınızı sağ-sola, öne-arkaya dağıtarak onlara hacim kazandırın. Unutmayın, onlarla ne kadar fazla oynarsanız o kadar iyi şekil kazandırırsınız.

Katlı Kesim Öneri 2: Vahşi Dalgalar Geniş dalgalar bu kesimdeki katların ön plana çıkmasını sağlar. Kuruyken köpük uygulayıp saç kurutma makinesi ile ısıttığınız saç tutamlarınızı kendi etrafında kıvırıp tokalar ile tek tek sabitleyin. Tüm saçları aynı şekilde tutturduktan sonra 20 dakika bekleyin ve açın. Tüm bakışları üzerinize çekecek bir model ortaya çıkaracağınıza emin olabilirsiniz. Omuz hizasında katlı bir kesim, kısa saç trendini takip etmenin en

rahat yolu.

Hayal ettiğiniz saçlara kavuşun

Salondan tam olarak istediğiniz saç modeliyle ayrılmak için, bu fotoğrafları kuaförünüze gösterin.

Küt kesim

Saçlarınızı makasla kestirdikten sonra, kuaförünüzden uçlarını usturayla düzeltmesini isteyin. Böylece daha düzgün görünecekler.

Önce içteki sonra dıştaki kısımların kesilmesi saçların kabarık görünmesini önleyecek.

Saçlarınızı hafif yandan ayırarak bir tarafını diğer tarafından bir-iki santim daha kısa kestirin.

Pixie kesim

Saçların ön kısmının dudağın üst kısmından başlamasına özen gösterin.

Saçların önlerden enseye doğru kısaldığını unutmayın.Arkadaki saçların beş santimden daha uzun olmaması gerekiyor.

Katlı kesim

Kesilen saç tutamları, birbirinden bağımsız görünmemeleri için mümkün olduğunca ince tutulmalı.

Kesim önlerden arkaya doğru aşamalı olarak yapılmalı.Düzensiz katlar, saçların daha hacimli durmasını sağlayacak.

KAYNAK : Cafe Ruj

Yorum Yaz


.