Saçınızı süpürge etmeyin çünkü kolyesi daha kıymetli

Pazar, Eylül 25, 2011, 0:54
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Gün geçmiyor ki saçma sapan bir şey trend olmasın! İşte bunun son örneği saçtan yapılan kolye ve bileklikler.

Evet, bildiğiniz saç! Bu tasarımlar için atların yelelerinden de faydalananlar var ancak insan saçından olanların yerini tutmuyor. Kendi saçım enseme değdiğinde uyuyamayan biri olarak bu trendi takip edebileceğimi hiç sanmıyorum! Bazı tasarımcıların bu kolyeler için kadavraların saçından da yararlandığı düşünülürse “Benden uzak, Allaha yakın” demek istiyorum. Doğru duydunuz, kadavra saçı… Hatta ölen sevdiklerinden bir hatıra isteyenler özel olarak onların saçından kolye ve bileklik yaptırıp takıyormuş!

Saç kolyeler konusunda en iddialı tasarımcılardan birisi İngiliz mücevher tasarımcısı Kerry Howley. Annesinin bir arkadaşına ait saçları tığla örerek beş farklı kolye tasarlamış. Herbir kolyenin yapımı 40-60 saat sürmüş. Merak edenler varsa söyleyeyim, kullanılan saçların tümü temizmiş!

“Saç kolye ve bileklik trendi tutmaz” diyenlere de bir çift lafım daha var: Biz beğenmeyebiliriz ama New York Magazine hazırladığı ‘Fashion’s Night Out’ta alınması gereken 35 şey listesinde Wendy Nichol’ün at yelesi ve dökme demir boncuklardan yapılan ve 65 dolara satılan bileklikleri de yer alıyor. Yani anlayacağınız saçlar iyice kıymete biniyor. Bir süre sonra çevrenizdeki kadınlar size “Senin için saçımı süpürge ettim” yerine “Saçımı kolye, bileklik yaptım” derse şaşırmayın!

HAFTANIN ŞIKI

BU hafta Güney Afrikalı oyuncu Charlize Theron’a bakmaya doyamadım. 2011 GQ Men Ödülleri için Londra’daki Royal Opera House’ta düzenlenen törene Roland Mouret marka bol bir pantolon ve bluzla katıldı. Jimmy Choo ayakkabıları ve taşlı çantası kıyafetiyle mükemmel uyum sağlamıştı. Hafif kabarık toplanmış saçları, yüzünün güzelliğini öne çıkaran abartıdan uzak makyajı ve zarafetiyle Theron 10 puanı hak ediyor. Nasıl giyineceğini bilmeyen diğer starlar örnek almalı!

HAFTANIN TELEFONU

Blackberry, iPhone, Nokia, HTC derken artık Christian Dior’un da akıllı telefonu var! Dokunmatik ekrana ve android işletim sistemine sahip Dior Phone Touch el işçiliğiyle sadece 99 adet üretilmiş. 137 gram ağırlığındaki telefonun fiyatı ise 3 bin 900 euro. Ancak Dior Phone Touch’ın bir de 85 bin euroluk versiyonu bulunuyor. Fiyatının yüksekliğinin nedeniyse dış yüzeyinin beyaz altın, inci ve pırlantayla işlenmiş olması..

STAR

Yorum Yaz


.