Saçın Uzaması İçin Köri Yaprağı Maskesi

Çarşamba, Ekim 14, 2015, 19:50
Saç Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Tüm kadınlar saçlarıyla uğraşmaktan hoşlanırlar. Bazı nedenlerle saçlarımız geç uzayabilir. Sizin de saçlarınız yavaş uzuyorsa bir de köri yaprağı maskesini deneyin.
Kadınlar için saçları çok önemlidir. Saç stili kadınların ruh halini yansıtan adeta bir ayna gibidir. Kıvırcık saçlı kadınlar, düz saçlılara; düz saçlılar kıvırcığa, kısa saçlı kadınlar ise genelde uzun saçlılara özenirler. Uzun saçlı kadınlar ise bir anda sıkılıp o güzel saçlarına kıyıverirler.
Öncelikle saçların geç uzamasının nedenlerinden söz edelim. Birinci ve en önemli neden tabii ki dengesiz ve sağlıksız beslenme… Saçlarımızın büyük çoğunluğu proteinlerden oluşur. Bu yüzden A, B, C, E ve K vitaminleri bakımından zengin yiyecekler ile protein ağırlıklı bir beslenme saçlarınız için oldukça faydalı olacaktır. Bunun dışında aşırı stresli bir yaşamınız varsa saçlarınız daha geç uzar, hatta dökülmeye başlar. Uyku problemi de saçların geç uzamasında önemli bir etken. Saçlarımızı güzelleştirmek için kullandığımız boya, röfle, perma, fön, maşa gibi uygulamalar da saçların yıpranmasına neden olur. Yaz aylarında kışa oranla daha fazla uzayan saçlar yılda ortalama 15 santimetre uzar. Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için 2 ayda bir uçlarında kestirilmesi gerekir. Bunlara dikkat ederseniz saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Ama yine de saçlarınız yavaş uzuyorsa bir de köri yaprağı maskesini deneyin .
Köri yaprağı maskesi:
Malzemeler:
Küçük bir kase köri yaprağı
3-4 kaşık yoğurt
Hazırlanışı:
Öncelikle köri yapraklarını döverek, hamur haline getirin. Sonra yoğurdu ilave edip karıştırın. İşte maskeniz hazır, bu kadar kolay. Bu karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın. 20-25 dakika saçınızda bekletin. Sonra yıkayın. Bu maskeyi hafta bir uygulamalısınız. Saçlarınızdaki değişimi hemen fark edeceksiniz.

KAYNAK  nasil.com
Yorum Yaz


.