Rustik yatak odası dekorasyonu

Salı, Mart 7, 2017, 20:55
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Eski Amerikan evlerinin gözde stili olan rustik dekorasyonlar bu aralar tasarımcıların ilgi odağı oldu…

Amerikan evlerinin gözde stili olan rustik dekorasyon hala İngiltere, Amerika ve Almanya’da en çok uygulanan stiller arasında…

Rustik, natürel unsurları ile dikkat çeken ve antik tasarımla modern çizgileri buluşturan bir dekorasyon stilidir.

Ahşap, masif gibi ağaç ürünlerinin ve hasır gibi bitki kökenli ürünlerin bolca kullanıldığı stilde, doğallık ve rahatlık ana özelliktir.

Modern dekorasyon anlayışının keskin çizgileri, minimal detayları ve kusursuz yeni görünümüne rustik stilde pek rastlanmaz

Rustik dekorasyon daha çok, eski görünümlü, eski malzemelerden düzenlenmiş veya değerlendirilmiş ürünleri barındırır.

Rustik stil, şehir hayatının giderek modernleşen ve fütüristik ögeler barındıran dekorasyonlarının aksine güçlü bir doğaya dönüş teması içerir ve bu yönüyle kırsal – köy evi özellikleri de taşır ancak country stil ile belirgin farklılıkları vardır.

Örneğin country stilde cam, kristal gibi klasik izler taşıyan unsurlar pek bulunmaz ama rustik stilde ham ağaç mobilyaların kristal aksesuarlarla oluşturduğu kombinasyonlar belirgin bir özellik olarak kullanılır.

Eğer siz de apartman dairelerinizde, villa veya müstakil evlerinizde kısaca modern yaşam alanlarınızda doğal ve antik unsurlar barındıran bir dekorasyon istiyorsanız rustik stili kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Mobilyalardan, aksesuarlara, dekoratif ögelerden, zemine kadar rustik özellikler taşıyan bütün unsurları bu yazıda değerlendireceğiz.

Birbirinden şık yatak odası dekorasyonu örnekleri ile bu stile bayılacaksınız.

KAYNAK : ensonhaber.com

 

Yorum Yaz


.