‘Ronaldo ile ana-oğul olduk’

Pazar, Mart 26, 2017, 19:14
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu yönetmen, yazar ve oyuncu Ümmiye Koçak, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile kamera karşısına geçti.

Mersin’de kurduğu Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ve çektiği filmlerle tanınan Ümmiye Koçak (60) geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan Türk Telekom’un reklam filminde rol gereği yönetmen koltuğuna oturdu. Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile rol aldığı reklam filminin yayınlanması ile birlikte şöhretin zirvesine tırmanan Koçak, eşi ve çocukları ile birlikte halen Arpaçsakar mahallesinde mütevazı yaşamını sürdürüyor. Evde çocukları ile ilgilenen, zaman zaman bahçeye giderek, limon, portakal ve badem toplayan Koçak, aylar önce gelen bir telefonla projenin içinde yer aldığını söyledi.

‘NE O BENİ, NE BEN ONU ANLADIM’

Reklam filminin çekimleri sırasında Ronaldo ile aralarında geçenleri de anlatan Koçak, “Onunla aramızda güzel şeyler geçti, ama ne o benim dediğimi ne de ben onun dediğini anladım. Sadece gülüştük ve sıkı sıkı sarıldık, ana-oğul olduk” diye konuştu.

NEW YORK’TAN ÖDÜLLÜ FİLMİ VAR

Adana’nın Çelemli köyünde doğan Ümmiye Koçak, okumayı çok istemesine rağmen 10 kardeş oldukları için ilkokuldan sonra okula gönderilmedi. Koçak, köy kadınlarının yaşadıklarını tüm dünyaya göstermek için, 2001 yılında Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nu kurdu.Tarlalarda çalışarak kazandığı paraları biriktirerek kadına karşı şiddet sorununu anlatan ‘Yün Bebek’ filminin senaryosunu yazıp yönetti. Bu film ona New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada en iyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünü kazandırdı.

KAYNAK : hürriyet.com.tr

 

Yorum Yaz


.