Pratik yöntemlerle mükemmel göğüsler

Pazar, Aralık 2, 2012, 22:11
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Vücudunuzun birçok bölgesi gibi göğüsleriniz de bakıma ihtiyaç duyar. Kolayca uygulayabileceğiniz bu önerilerle, kusursuz göğüslere sahip olabilirsiniz

Kadın vücudunun en dikkat çeken bölgelerinden göğüsler, formda ve bakımlı olduğunda güzelliğin tamamlayıcısı haline geliyor. İşte göğüslerinizin sarkmasını önleyecek ve doğal güzelliğine katkı sağlayacak bakım önerileri:

ÖZGÜR GÜNLER SUTYENİ
Sarkmaların önlenmesi için göğüs bedeninize tam uyan, kaliteli bir sutyene sahip olmanız gerekiyor ama bu göğüslerinizi her zaman sıkı sıkıya hapsedeceğiniz anlamına gelmiyor. Evde olduğunuzda, hafta sonlarında ve tatil zamanlarında sizi rahat ettirecek, pamuklu kumaştan bir sutyen tercih edin. Ayrıca çok sıkı olmaması için sutyeni, normalde kullandığınız sutyen kupundan bir beden daha küçük ama bant ölçüsünden bir beden daha büyük (örneğin 34C giyiyorsanız, bu 36B olmalı) alabilirsiniz.

YOGA DURUŞUNA DİKKAT
‘Balık pozu’ adı verilen bir yoga duruşu, göğüs kafesini ve göğüsleri mükemmel bir şekilde esnetir. Bu hareketi yapmak için, düz bir yere sırtüstü yatın, bacaklarınızı dümdüz uzatın ve avuçlarınızı kalçalarınızın altına yerleştirin. Tam bu pozisyondayken sırtınızı yukarı doğru kaldırıp göğüs kafesinizi ileriye doğru çıkarın. Başınız ve bacaklarınızsa yerle tam temas halinde olsun; rahatladığınızı hissedeceksiniz.

ONLARA ÖZEL BANYO KEYFİ
Özellikle iri göğüslüyseniz, yer çekimi düşmanınız haline gelebilir. Yer çekimini yok eden gizli güç ise tuzlu su. Kendinizi hafif hissetmek istiyorsanız, küvetinizi doldurun ve içine banyo tuzlarından bolca atın. Tuzlu sudan yararlanmanın başka bir yolu da elbette bol bol denize girip yüzmek… Örneğin; yaz gecelerinde, üzerinizde bikini üstü olmadan!

SERİNLİK HİSSİ ÖNEMLİ
Dermatoloji uzmanları, göğüs uçlarının özellikle soğuğa karşı çok duyarlı olduğunu belirtiyor. Biz ise, sizi bu durumun keyfini çıkarmaya davet ediyoruz. Buzluğa koyup, bir-iki saat beklettiğiniz salatalık dilimlerini çıkarın ve göğüs uçlarınızın üzerine koyun. Tüm vücudunuzun serinlediğini hissedeceksiniz.

MİS KOKULU PEELING
Göğüs cildinizin de peeling işlemine ihtiyacı var. Bunun için şu doğal tarifi kullanabilirsiniz: Üç kaşık zeytinyağı, bir çay kaşığı şeker ve üç damla vanilya ekstresini karıştırın. Bir süngerle, bu karışımı dairesel hareketlerle göğüslerinize sürün. Birkaç dakika sonra ılık suyla silin.

İKİ DAKİKA ‘TA-TA’ MASAJI
Siz de gün boyu sizi sıkan sutyenler nedeniyle göğüslerinizin tam altında oluşan izden şikayetçi misiniz? Öyleyse bu masajı deneyin; işe yaradığını göreceksiniz.

1- Masaja tek göğsünüzün altından başlayın. Her iki elinizi kullanarak ve cildinize hafifçe bastırarak dairesel hareketlerle masaj yapmaya başlayın.
2- Göğüs ucunuza geldiğinizde durmayın ve masaja devam edin. Gerekiyorsa bir elinizle göğsünüzü yukarıya doğru kaldırabilirsiniz.
3- Basınç gücünü değiştirmeden, tekrar aşağıya doğru gelin ve bu turu, üç ya da dört kez tekrarlayın.

KAYNAK : SABAH

Yorum Yaz


.