Pratik bilgiler hayat kurtarıyor…

Çarşamba, Mayıs 3, 2017, 20:13
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Pratik bilgiler hayat kurtarıyor. Belki çok gerçekçi bir yorum gibi görünmeyebilir fakat birazdan ufacık şeyler ile yapılan şeylere çok şaşırıp, bu yorumun haklılık payı olduğuna inanacaksınız. Mesela sizi evdeki malzemelerle, pahalı bir sinema sistemi yapmaya davet etsek… Yağmurlu havalarda yünlü battaniyelere sarınıp evde film keyfi her zaman caziptir. Bunun için evde bir sinema sistemine gerek yok. Bulunması kolay olan bu parçaları kullanarak evinizin salonunu sinema salonuna çevirebilirsiniz. İşte yöntemi..

Son yılların modası olarak karşımıza çıkan babet ayakkabıların en zor yanı yeni alındığında ayağı sıkmasıdır. Ancak kalın bir çorap ve saç kurutma makinesiyle bu işi çözebilirsiniz. Kalın çorapla giydiğiniz babete sıcak hava üfleyerek esnemesi sağlanabilir.

Giysinize kırmızı şarap döktüyseniz ve elinizin altında beyaz şarap varsa, beyaz şarabı lekenin üzerine dökün. Beyaz şarap, kırmızı pigmenti seyrelterek şarap lekesinin kumaştan çıkarılmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca şarap lekesi üzerine tuz serpebilirsiniz; serptikten sonra birkaç dakika bekleyin ve akar su altında yıkayın.

Düzenli bir makyaj seti

Pirinç ısıyı muhafaza etmekte oldukça başarılıdır. Küçük bir kese hazırlayın ya da basitçe bir çorap kullanın ve içini pirinç ile doldurun, sonra da bunu bir mikro dalga fırında birkaç dakika ısıtın…

Sıcak su torbası ile aynı işi görecek ve sizi belirli dönemlerde çektiğiniz sancı ağrılardan kurtarmak için ulaşılır bir alternatif olacak.

Sakız nereye yapışırsa yapışsın, üzerinde biraz buz gezdirin hemen çıkar.

KAYNAK : f5haber.com

 

Yorum Yaz


.