Podyumlardan 2014 moda haberleri

Cumartesi, Ocak 18, 2014, 23:35
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yeni yılla beraber baharı ve yazı özlemeye başladık. Tabii en çok da neler giyeceğimizi merakla bekliyoruz. Ben de 13 maddede podyumlardan 2014 modasını derledim; buyrun…
1- Üzerinde fırça darbeleri bulunan, modern resim veya resim paleti tadında kumaşlara sıkça rastlayacağız. Bunun örneklerini Miuccia Prada ve Celine defileleriyle, Karl Lagerfeld’in tasarımlarında görebilirsiniz.
2- Çok şükür bu sezon vitrinler çiçek açmayacak. Artık çiçeklerin anatomisini gözler önüne seren desenlere alışmamız gerekiyor. Örneklerini Londra Moda Haftası’nda görebilirsiniz.
3- Yaz sezonuna; bol kesimli ve kısa paçalı pantolonlar damga vuracak. Özellikle de Armani tasarımları…
yine uzun etek
4- Tam peplum modasına alışmış, hatta bu modadan sıkılmışken; ufukta ‘tüp peplum’ modası göründü. Bu sezon bol peplum bluzlara sıkça rastlayacağız.
5- Uzun etek modası; yaz-kış demeden doludizgin devam ediyor. Alberta Ferretti defilesinde gördüğümüz balon şeklindeki uzun etekler, bu yaz epey IN olacak.
6- Kısa çorap modası, önümüzdeki sezon da devam edecek. Özellikle de taşlı olanları çok popüler.
7- Burberry, Balenciaga ve Stella McCartney defilelerinde gördüğümüz ‘iç gösteren x-ray kumaşlar’; önümüzdeki sezonun da transparan geçeceğini müjdeliyor!
8- Çanta ve ayakkabıda en son trend püskül… Carolina Herrera ve Tod’s’ta örnekleri var.
lazer kesiml er
9- Givenchy ve Alexander McQueen, bu sezon Zulu kabilesinden ilham almış. Demek ki biz de Zulular gibi giyineceğiz artık.
10- Geçen sezon ‘grinin 50 tonu’ modaydı; bu sezon yeşilin her tonu moda.
11- Deride sıkça gördüğümüz lazer kesimler, artık diğer kumaşlara da uygulanıyor.
12- Her sezona damgasını vuran puantiye ve çizgi, bu sezon ve gelecek sezon da moda olacak. Sevenlere müjde vereyim, sevmeyenlere ise bir an önce alışmalarını tavsiye ederim.
13- Düşük omuzlu ceketler, Chanel sayesinde moda olacağa benziyor. Umarım Karl Lagerfeld’den ilham alanlar, onunki gibi tasarımlar yapabilirler.

Almazsam çıldırırım

Aslında kullanmazsam çıldırırım çünkü Batiste kuru şampuan olmadan, spordan çıkmam mümkün değil! Başından anlatayım; spor yapıp terliyorsun, terleyince yıkanıyorsun ve saçların spor salonundaki fön makineleriyle tam olarak kurumuyor. En iyi ihtimalle saç nezlesi ya da boyun kireçlenmesi oluyorsun! Gribin kol gezdiği şu günlerde, sporu bırakmak ya da kirli dolaşmak arasında kararsız kalmıştım ki; Batiste kuru şampuanı keşfettim. Sağlığım ve hayatım kurtuldu; spor yapıyorum, duşumu alıyorum, terleyen saçlarıma da Batiste’yi sıkıp sokağa mis gibi çıkıyorum. Tavsiye ederim.

TülIN

Trekking kıyafetleri, tepeden tırnağa günlük giyime ilham olmaya devam ediyor. Dolayısıyla IN.

TülOUT

Parıltı bitti, OUT oldu. Giymeyin artık, olur mu…

KAYNAK  : TÜLİN KERMEN

sabah.com.tr

Yorum Yaz


.