Ortamı hareketlendiren tasarımlar

Cuma, Mart 23, 2012, 22:20
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Teknolojiyle günlük hayattaki basit ihtiyaçları buluşturan tasarımcılar, hayatı kolaylaştırıp ortamı da hareketlendiriyor.

Basit bir fikirden hareketle yapılan bu tasarım hayatı kolaylaştırıyor.

İster sandalye ister sehpa
Hem sehpa hem de sandalye olarak kullanılabilen ürün, dönüştürülebilme özelliğiyle hayatı da kolaylaştırıyor. Üç ayrı parçadan oluşan model kişinin isteğine göre farklı şekillere de sokulabiliyor.

Bilgisayarı musluk tutuyor
iPhone ve iPad tutmak için tasarlanan The Nendo Elecom Faucet akan bir musluktan akan damlaların oluşturduğu küçük bir gölet olarak tasarlandı. Polikarbon plastikten yapılan ürün bir tasarım harikası.

Odaya sihirli dokunuş
Tek bir oda içinde kitap okumak için ayrı bir köşeniz ardından kafanızı dinlendirmek için bahçe manzaralı güzel bir pencereniz olsun ister miydiniz… Tasarımcı Fabio Galeazo’nun hayat verdiği Urban Cabin isimli ürün yarattığı estetik etkiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ofiste sesli konuşanlara
İşyerinde telefon konuşmalarınızın duyulmasından rahatsız olanlardansanız Alain Gilles’in Orginal Fashion için tasarladığı konuşma kabini tam size göre.

Buruşturup attı
Buruşuk kağıtlar da tasarımcılara ilham verebiliyor. Phil Cuttance’in tasarladığı basit ama hoş vazolar, durağan bir alana hareketlilik kazandırıyor.

SABAH

Yorum Yaz


.