Oje hileleri!

Çarşamba, Şubat 10, 2016, 21:05
El ve Ayak Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Oje hileleri: 3 adımda parmaklarını daha uzun gösterin

Eller ve tırnaklar, kadınlar için en önemli güzellik unsurlarının başında geliyor. Özellikle uzun ve zarif parmaklar her kadın için bir arzu öğesi. Feminenliğin sembolü olan ellerini daha güzel, tırnaklarını daha uzun göstermek ister miydiniz? Birkaç basit taktikle farkı anında hissedeceksiniz!

İhtiyaç listesi:

* Törpü

* Base coat

* Koyu renkli bir oje

* Top coat

UZUN GÖRÜNÜM İÇİN

Parmaklarınızı daha uzun göstermeniz için yapabileceklerinizi sizin için listeledik.

TIRNAK UZUNLUĞU VE ŞEKLİ

Tırnaklarınız ne çok uzun ne çok kısa olmalı. Parmak boyunu 3-4mm kadar geçen tırnaklarınızı, köşelerini hafifçe yuvarlayarak törpüleyin. Bu sayede tırnakların daha dar ve uzun görünür. Bunun yanında, tırnak etlerini kesmeden krem sürerek geriye itin. Böylece oje süreceğiniz alanı genişletebilirsiniz.

OJE RENGİ

Kırmızı, bordo, siyah, lacivert gibi koyu renkli ojelerle tırnak şeklinizi istediğiniz gibi gösterebilirsiniz. Bu ojeler daha belirgin olduğu için açık renklere nazaran algıyı şekillendirmede daha başarılıdır.

SÜRME TEKNİĞİ

Seçtiğiniz ojeyi ortadan sürmeye başlayın. Tırnaklarınızın kenar kısımlarına oje uygulamayın. Böylece, koyu renkli ojen tırnağınızda dikey bir doğru gibi görüneceği için tırnaklarınızı da daha uzun gösterecektir.

Veya, açık renkli bir oje üstüne koyu bir renkle, tırnağının tam ortasına gelecek şekilde tek bir ince çizgi çekebilirsiniz. Siyah, oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.