O hastalığın çaresi ceviz yaprağı

Çarşamba, Ocak 8, 2014, 20:14
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Ceviz, mucize besin olarak kabul ediliyor. Yaprakları ve kabukları ile hazırlanan ila mucize yaratıyor.

Çatlaklara ceviz yaprağı
Ceviz, mucize besin olarak kabul ediliyor. Yaprakları ve kabukları ile hazırlanan ilaçlar kanı temizliyor, kansızlığı gideriyor. Verem ve şeker hastalığında tedavi edici olarak kullanılıyor. El ve ayak sertleşmeleri ile deri çatlaklarına fayda sağlıyor.

Hepatit ilacı marrup

Marrup ateşi düşürür. Sindirim sistemi, mide, bağırsak ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir. Ülser yaralarını iyileştirmeye yardımcı olur. Safrayı arttırır. Kalp hastalıklarında faydalıdır. Hepatite karşı da faydalıdır.

Romatizmaya söğüt kabuğu
Söğüt kabuğu 30 yıldır Avrupa’da bitkisel ilaç olarak kullanılıyor. Ateşli hastalıklar ve romatizmaya karşı kullanılan söğüt kabuğu ateşi düşürmede ve iltihapların giderilmesinde etkili rol oynar. Romatizma ve gut şikayetlerini azaltır. İdrar yolu taşlarını düşürür.

Karın ağrısına tarçın
Tarçın tarihin bilinen en etkili şifalı bitkileri arasında yer alıyor. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Kan şekerini dengeleyen tarçın, şeker hastaları için çok faydalıdır. En önemlisi de mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir.

Dalak için marul
Marul, kalsiyum minerali ile A ve C vitaminleri açısından zengin bir sebzedir. Sinirleri yatıştırır. Tansiyonu düşürür. Sakinleştirici etkisi ile uykusuzluk çekenler için faydalıdır. Vücuttaki zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Dalak ve karaciğer yetmezliğine karşı etkilidir.

Başı ağrıyana nane
Dünyada 30 türü bulunan nane, iştah açar. Stresten arındırıp vücuda rahatlık verir. Baş ağrısına iyi gelir. Spazm ve kalp çarpıntısı riskini azaltır. Ateşi düşürür. Sindirim sistemi ve mide için çok faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Sinirsel iktidarsızlığa iyi gelir.

KAYNAK : MY LİFE

Yorum Yaz


.