Neşter yerine maske

Pazar, Mart 4, 2012, 0:10
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kırışıklık, sarkma, leke gibi sorunlar için cerrah ya da dermotologların kapısını aşındıranlar git gide azaldı. Çoğu evde de uygulanabilen maskeler sayesinde çok ciddi olmayan cilt sorunlarına çözüm getirmek mümkün.

Ayşe Melek

Maskeler cilt bakımı rutininin önemli bir parçası. Peeling, derin temizlik, nemlendirme gibi işlemler için haftada birkaç kez kullanılan maskeler etkili olabiliyor. Son yıllarda üretilen bazı maskeler ise cilt üzerinde cerrahi ya da dermotolojik müdahalelere benzer etki gösterebilir.

Bunlardan biri neredeyse bir efsane haline gelmiş olan pembe maske. Cildi nemlendirdiği, ince kırıklıkları sildiği, derinlerinin görünümünü azalttığı ve cildi gerginleştirdiği öne sürülen bu maske bakım kliniklerinde uygulanıyor ve Zuhal Olcay başta olmak üzere pek çok yıldızın genç görünümün sorumlusu olarak gösteriliyordu. Şimdilerde aktar ve eczanelerde satılan pembe maske aynı şekilde etkili mi bilmek kolay değil ama aynı uygulama pek çok güzellik merkezinde sürüyor.

Kate Moss, Cindy Crawford gibi isimlerin kullandığı The Lift bir süredir Türkiye’de de satılıyor ve Başak Köklükaya ve Nurgül Yeşilçay tarafından da kullanılıyor. Evinizde uygulayabileceğiniz The Lift’in ilk uygulamadan itibaren gözle görülür biçimde kırışıklıkları ve sarkmaları düzelttiği iddia ediliyor. On uygulamadan sonra ise düşük gözkapakları ve kaşları kaldırdığı, kırışıklıkları ve lekeleri sildiği iddia ediliyor.

Bütün maskeler yorgun ciltleri gençleştirmek için değil. Örneğin SkinCeuticals’ın Clarifying Clay Masque adlı ürünü yağlanmaya, siyah noktalara yatkın genç ciltlerde etkili.

Dr. Murad’ın Intensive Resurfacing Peel’i bir kür olarak kullanılıyor ve yoğun peeling etkisiyle özellikle olgun ciltlerde etkili olabiliyor. harikalar yaratıyor. Bizzat denedim, ilk uygulamadan itibaren cildimin ışıldadığını, pembeleştiğini, ince kırışıklıkların azaldığını gözlemledim.

Kür halinde uygulanması önerilen bir başka ürünse Madonna dahil ünlü isimlerin dermatoloğu olan Dr. Brandt’ın geliştirdiği laser-a-peel. Enstitülerde yapılan kimyasal peelingin etkilerini, bir tahriş olmaksızın sağlayan bu ürün bir süredir Türkiye’de de bulunuyor.

Bliss’in Facial Groovy Facial Serum’u içerdiği meyve asitleri sayesinde ciltteki ton ve renk farklılıklarını azaltmaya yardımcı olabilir. Dermologica’nın Multivitamin Power Recovery Masque adlı ürünü özellikle hassas cildi olanlar için birebir; vitamin desteğiyle cilde esneklik ve canlılık kazandırıyor.

Çok yönlü etkisi var

Yves Rocher Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları tarafından geliştirilen Gençlik İksiri 7.9 adını 7 ultra güçlü bitkisel içerik ve  cilt gençleştirici 9 patentten alıyor. Her yaştan kadına hitap eden bu güzellik iksiri, kırışıkları gidermeye, cildi arındırmaya, ışıltı, dolgunluk, sıkılık ve canlılık kazanmasına destek. Üstelik onunla birlikte kullanılan yaşlanma karşıtı kremlerin etkisi iki kat artırıyormuş!

Takma kirpiği atın

Yeni nesil kirpik ve kaş gürleştirici uzatıcı ürünlerden biri de Éeose. Ekonomik fiyatıyla benzerlerinin arasından sıyrılan ürün iki haftalık düzenli kullanımla kaş ve kirpiklerinizde ortalama yüzde 25 gürleşme ve uzama vaat ediyor!

Asya’dan gelen güzellik

Japonya’nın gelişmiş laboratuarları ve geleneksel bakım sırlarını bir araya getiren Annayake’nin, Temel Cilt Bakımı ürünleri, Sensitive Cilt Bakım serileri, Ultra Time anti-aging ürünleri, özel içerikli Extreme cilt yenileyici bakımları ve parfümleri Douglas mağazalarında bulunabilir.

STAR

Yorum Yaz


.