Nejat Uygur mirasını böyle açıklamıştı

Salı, Kasım 19, 2013, 19:23
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden usta tiyatrocu mirasını şöyle açıklamıştı…

Tiyatro ve sinema oyuncusu Nejat Uygur, dün saat 19.45 sıralarında hayatını kaybetti. Uygur, rahatsızlığı sebebiyle Medistate Kavacık Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu 86 yaşındaydı.

“MİRASIM KAHKAHA”

Tiyatro sanatçısı Nejat Uygur, tiyatro sanatçısı İsmail Hakkı Şen’in cenaze töreninde verdiği bir röportajında, “Bir bakmışsınız benim cenazemde başka sanatçılarla röportaj yapmışsınız. Gün gelecek bütün tiyatro sanatçıları İsmail Hakkı Şen gibi, benim gibi ölecek. Tiyatro perdesi üstümüze üstümüze yıkılacak. Hatta seyirci üzülmesin. Ben ve benim arkadaşlarım, onların kederini alıp götürecek. Onlara sadece gülmek kalacak” demişti.

Ünlü sanatçı aynı yıl verdiği bir başka röportajında, “Askerler cephede ölüyor, benimki de sahnede oyun oynarken olursa mutlu olurum. Ölüm beni hiç korkutmuyor. Yaratan Allah yarattığı gibi günü geldiğinde alacak. Bir gün tiyatronun ışıkları sönecek, zil sesleri susacak ve tiyatro perdesi sonsuza kadar üzerime kapanacak. İşte o zaman giderken tüm üzüntüleriniz yanımda götürerek size sadece kahkaları bırakacağım” diye konuştu.

Kaynak:   stargazete.com

Yorum Yaz


.