Nasıl kilo vericem diyorsanız…

Pazar, Haziran 30, 2013, 18:54
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kilo probleminizin çözümü için inanılmaz öneriler sunuyoruz. Bu günlük ve basit yöntemlerle yazın istediğiniz görünüme kavuşacaksınız…

ŞEKERLİ YİYECEKLERİ KESİN
Yediğiniz cipsten, tuzlu krakere, dondurmaya, kahvaltılık gevreğe kadar tüm atıştırmalıkların içinde şeker var. Uzmanlar çoğu zaman şekerin, yağdan bile daha tehlikeli olduğunu söylüyor. Çikolatanızı çöpe atın ve yerine elma, muz ya da kuru kayısı gibi yiyeceklerle tatlı ihtiyacınızı karşılayın. Üstelik düzenli tüketirseniz tatlı krizlerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

KALORİLERİNİZİ SAYIN
Günlük yediklerinizi yazmak ve kalorilerinizi saymak bir süre sonra ne kadar yediğinizi görmenizi sağlayarak kilo vermenize yol açar. Günde 2 bin 500 kalori alıyorsanız gerçekten çok yiyor olabilirsiniz.

KARBONHİDRATLARDAN KURTULUN
Ekmek, pasta ve patates kızartması iradenizi en çok zorlayan yiyecekler olabilir. Çünkü karbonhidratların yaptığı şey tam da budur. Karbonhidratlar ayrıca hücrelerde hem şeker hem yağ depolamanıza neden olur. Aç kalmayın. Sadece pilav yemek yerine sebzeyi tercih edin.

DAHA FAZLA SU İÇİN
Daha fazla su, vücut fonksiyonlarınızın daha etkin olmasını sağlar…

KAS YAPIN
Ağırlık kaldırmayı da unutmayın. Çünkü kas oranınız ne kadar artarsa, kaloriyi de o kadar kolay yakarsınız.

AKTİF OLUN
Bir atom karınca misali hep bir yerlere yetişen tiplerden olamasanız da kendinize devamlı bir iş bulun. Arabanızı yıkamak, çamaşır asmak vs.

YÜRÜMEK
Havalar ısındı. Servisten, otobüsten birkaç durak daha erken inerek günde 1 kilometre yürümeye çalışın. Bu hem metabolizma hızınızı artıracak hem de ekstra kalori yakmanızı sağlayacak.

MARKETE YÜRÜYEREK GİDİN
Özellikle sitelerde oturanlar, marketler uzakta bulunduğu için genellikle arabayla gitmek zorunda kalır. Alacağınız birkaç parça hafif şey için alışverişe arabayla gitmeyin. Bunun yerine güzel bir yürüyüş fırsatı yaratın kendinize.

stargazete.com

Yorum Yaz


.