Mutfak dekorasyonunda mavi rengin ferahlığı…

Cuma, Nisan 14, 2017, 20:58
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Mutfak dekorasyonunda farklı bir soluk getirmek istiyorsanız bu galeri size yardımcı olacak…

Mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının rengi, zemin veya tezgah seçimi gibi çeşitli renkler için en doğru seçimi yapın…

Kullanılan aksesuarlardan tutun seçilen duvar rengine kadar her örnek ayrı bir ipucu taşıyor olabilir.

Sevdiğiniz mutfak tarzını ve tercih ettiğiniz renkleri belirledikten sonra mutfak dekorasyonunda işiniz biraz daha kolaylaşır.

Mavi mutfak için illaki mavi dolap kullanımı gerekmez. Beyaz ve doğal olan ahşap bu konuda oldukça uyumlu olan sonuçların doğmasını sağlar.

Mavi denizin ve gökyüzün ait olan rengidir ve birçok insanın bilinçaltında mavinin sakinleştirici bir etkisi bulunur.

Özellikle mutfaklarda kullanılan mavi rengin tonları sıcaklığı, samimiyeti ve kış akşamlarının güzelliğini arttırmaktadır.

Mavi rengin tek olumsuz tarafı iştahı azaltmasıdır. Mutfaklarda kullanılacak olan mavi rengin temel olan özellikleri bulunmaktadır.

Mavi mutfak modelleri ve mutfak dolapları karşıda bulunan kişilere titiz, güvenilir ve asil olan bir görünüm sergilemenizi sağlar.

Mavi denizin ve gökyüzünün rengi olduğu için sinirleri yatıştırmaktadır. Bu özelliği ile ve hayatta bulunan stresten kaynaklı olarak birçok kişi tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Mavi mutfak dekorasyon ile alakalı olan en güzel ve şık duracak olan stiller içinde Akdeniz, etnik ve İskandinav stilleri yer alır.

Bu stilleri incelemek ve detaylı şekilde araştırma yaptıktan sonra dekorasyon kısmına geçmek gerekmektedir

KAYNAK : ernsonhaber.com

 

Yorum Yaz


.